Polecamy

Zdalna obsługa umów leasingu w ING

ING Lease zachęca klientów do zdalnej obsługi umów leasingu. Systemy bankowości internetowej Moje ING i ING Business oraz Portal Klienta ING Lease umożliwiają załatwienie większości spraw szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

- W obecnej sytuacji bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Nigdy wcześniej pozostanie w domu nie było tak ważne. Jednak zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie firmy w tak niecodziennych okolicznościach może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego zachęcamy klientów do korzystania z rozwiązań zdalnych, dzięki którym mogą załatwić wszystkie niezbędne sprawy bez wychodzenia z domu – mówi Ewa Łuniewska, Prezes Zarządu ING Lease.

W systemach bankowości internetowej i mobilnej Moje ING oraz ING Business, a także przez Portal Klienta ING Lease, klienci szybko i wygodnie mogą:

  • sprawdzić szczegółowe informacje o umowach leasingowych;
  • sprawdzić faktury wraz z informacją o ich statusie (zapłacona/ niezapłacona/ przeterminowana);
  • sprawdzić rozliczenie swoich wpłat do ING Lease;
  • pobrać harmonogram do każdej umowy;
  • sprawdzić numery polis ubezpieczeniowych do każdej umowy;
  • złożyć wniosek dotyczący zmian w umowie;
  • złożyć wniosek dotyczący przedmiotu leasingu, np. związany z montażem haka lub instalacji gazowej w pojeździe;
  • zlecić w Portalu Klienta wystawienie duplikatu faktury.

A w przypadku potrzeby nowego finansowania, klienci mogą samodzielnie złożyć wniosek o nowe finansowanie w systemie Moje ING oraz ING Business.


Rozwiązania zostały stworzone z myślą o wygodzie użytkowników, a system intuicyjnie prowadzi przez każdy etap procesu. Dodatkowo, zostały przygotowane dedykowane instrukcje, które pokazują jak się poruszać w systemie:

Moje ING, ING Business i Portal Klienta dostosowują się do urządzenia, którego klient używa oferując te same funkcjonalności, w podobny sposób. Wystarczy przeglądarka internetowa.

Dodatkowo Moje ING oraz ING Business są dostępne w postaci aplikacji mobilnej, dzięki której klienci mają podgląd do swoich finansów zawsze pod ręką.