Aromma.pl - Świece sojowe tworzone z pasją
Wymiana walut w Banku Pekao uznana za najlepszą w Polsce

Wymiana walut w Banku Pekao uznana za najlepszą w Polsce

Bank Pekao S.A. pozostaje liderem w działalności na rynkach finansowych w Polsce. Bank okazał się bezkonkurencyjny w rywalizacji o tytuł najlepszego banku na rynku wymiany walut, zdobywając tytuł Best Foreign Exchange Bank 2025 w rankingu prestiżowego magazynu Global Finance

Global Finance wybiera zwycięzców nagród na podstawie obiektywnych czynników, takich jak wolumen transakcji, udział w rynku czy szerokość oferty. Kryteria obejmują również czynniki, takie jak reputacja, obsługa klienta i innowacje technologiczne. Magazyn korzysta z danych od m.in. analityków branżowych, menedżerów oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również komentarze nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania.

– Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia, które potwierdza naszą pozycję lidera na rynku. Ten sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu Banku Pekao. Dziękujemy naszym klientom za zaufanie, które motywuje nas do ciągłego doskonalenia naszych usług  – powiedział Piotr Wochniak, dyrektor Departamentu Rynków Finansowych w Banku Pekao S.A.

Współpraca z liderem rynku daje wymierne korzyści klientom, którzy zyskują najlepszy możliwy dostęp do rynku walutowego w Polsce. Dzięki kompetencjom  i doświadczeniu pracowników Banku Pekao przeprowadza on nawet największe transakcje o jednostkowych nominałach liczonych w setkach milionów złotych.

Potwierdza to Paweł Malicki, Partner w  funduszu private equity MidEuropa Partners – Od ponad 25 lat  inwestujemy w Europie Centralnej i Polsce wzmacniając lokalne marki i tworząc liderów rynku. Mając ambitne cele i realizując największe akwizycje potrzebujemy wsparcia najlepszych partnerów, takich jak Bank Pekao.

Global Finance to magazyn skierowany przede wszystkim do prezesów korporacji, dyrektorów finansowych i innych menedżerów odpowiedzialnych za podejmowanie strategicznych decyzji. Jego historia sięga 1987 roku. Co roku Global Finance wybiera najlepsze instytucje finansowe na całym świecie.

Źródło: Pekao

Platforma Banku Pekao S.A. „Fundusze z Żubrem” wyróżniona przez „Rzeczpospolitą Cyfrową”

Bank Pekao S.A. został wyróżniony przez redakcję „Rzeczpospolitej Cyfrowej” za szczególny wkład w rozwój polskiej transformacji cyfrowej w 2024 roku. W ten sposób doceniono udostępnienie pierwszej w Polsce, samodzielnie przygotowanej platformy dedykowanej funduszom unijnym wraz z wyszukiwarką dotacji.  Narzędzie „Fundusze z Żubrem”, dostępne na stronie internetowej banku, wspiera polskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu środków na rozwój ich działalności.

Dzięki dedykowanej platformie i wyszukiwarce, przedsiębiorcy mogą w prosty i intuicyjny sposób przeszukiwać dostępne programy dotacyjne na. Narzędzie  oferuje przejrzysty interfejs oraz zaawansowane funkcje filtrowania.

- Jako pierwsi w kraju udostępniliśmy wszystkim firmom bezpłatną platformę, dzięki której mogą pozyskać informacje gdzie ubiegać się o środki na rozwój działalności. Cieszymy się, że nasze starania w zakresie wsparcia polskiej przedsiębiorczości zostały docenione przez Rzeczpospolitą, a otrzymane wyróżnienie będzie motywowało nas do dalszej pracy na tym polu – mówi Jakub Fulara, kierownik Zespołu Funduszy Unijnych i Programów Publicznych.

Oferta doradztwa unijnego

Bank Pekao S.A. oferuje przedsiębiorcom także bezpłatne konsultacje w procesie aplikowania o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz krajowych programów pomocowych. Oferta dotyczy zarówno dotychczasowych klientów, jak i przedstawicieli firm planujących inwestycje oparte o finansowanie preferencyjne.

Jednocześnie, we współpracy z renomowanymi firmami konsultingowymi, Bank Pekao S.A. wesprze klienta w profesjonalnym przygotowaniu wniosku aplikacyjnego. Na podstawie umowy trójstronnej klient-bank-firma doradcza będzie nadzorował  wszystkie działania mające na celu skuteczne pozyskanie środków z dotacji.

Wyszukiwarka dotacji unijnych Banku Pekao S.A. jest dostępna bezpłatnie na platformie „Fundusze z Żubrem”: www.pekao.com.pl/fundusze-europejskie

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące funduszy unijnych można uzyskać na stronie internetowej Banku Pekao S.A. oraz w Centrach Biznesowych MŚP i Centrach Korporacyjnych, których wykaz znajduje się pod linkiem: https://www.pekao.com.pl/placowki-i-bankomaty.

Źródło: Pekao

100 miliardów złotych. Historyczny moment - rekordowa kapitalizacja PKO Banku Polskiego

100 miliardów złotych. Historyczny moment - rekordowa kapitalizacja PKO Banku Polskiego

18 marca 2025 roku PKO Bank Polski przekroczył pułap 100 miliardów złotych kapitalizacji giełdowej. Tym samym stał się najcenniejszą w historii polską spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.

 

- Ostatnie kilkanaście miesięcy było dla PKO Banku Polskiego okresem nowego otwarcia. Postawiliśmy na strategię opartą na wzroście i rozwoju. Rośliśmy szybciej niż rynek przede wszystkim dlatego, że trafnie podążaliśmy za potrzebami klientów. W efekcie mogliśmy przedstawić znakomite wyniki finansowe za 2024 rok. To ich publikacja dodała paliwa do dalszego wzrostu wyceny akcji banku. 100 miliardów kapitalizacji to nie tylko liczba-symbol. To przede wszystkim dowód na wysoką ocenę strategii rozwoju banku, jego wyników finansowych oraz wiary inwestorów w ich powtarzalność 

– podkreślił Szymon Midera, prezes PKO Banku Polskiego

Akcje PKO Banku Polskiego tylko od początku tego roku zyskały ponad 30 proc. W 2024 roku kurs akcji banku wzrósł o 18,8 proc., a kapitalizacja giełdowa na ostatniej sesji grudnia 2024 roku sięgnęła 74,7 mld zł.
PKO Bank Polski, w ostatnich kilkunastu miesiącach wykorzystywał dobrą koniunkturę gospodarczą i swoje przewagi konkurencyjne. Umocnił się na pozycji niekwestionowanego lidera wśród instytucji finansowych działających w Polsce. Aktywnie komunikował się także z rynkiem i inwestorami.
 

- Jako grupa kapitałowa mamy najbardziej rozwiniętą ofertę na rynku. Jesteśmy partnerem w oswajaniu zmieniającej się rzeczywistości i cieszymy się, że rynek to docenia. Systematycznie zwiększamy skalę działania i udziały rynkowe w obszarze detalicznym i korporacyjnym, coraz szybciej i lepiej obsługujemy klientów w kanałach zdalnych, mamy wysokie oceny w badaniach NPS, rozwijamy ekosystemy – tym budujemy przewagi konkurencyjne. Nasze działania przynoszą efekt. Dziękuję naszym pracownikom, którzy swoją wytężoną pracą w ostatnich kilkunastu miesiącach przyczynili się do tego historycznego osiągniecia. Dziękuję inwestorom za ich zaufanie i wiarę w silne fundamenty spółki i potencjał wzrostu – to dla nas motywacja do dalszego wysiłku 

– dodał Szymon Midera.

Źródło: PKO BP

Edukacja finansowa, strategia i rywalizacja – teraz można zagrać na mapie PKO Banku Polskiego stworzonej w Fortnite

Edukacja finansowa, strategia i rywalizacja – teraz można zagrać na mapie PKO Banku Polskiego stworzonej w Fortnite

  • “Cash Empire Tycoon” to edukacyjna gra PKO Banku Polskiego stworzona w Fortnite.

  • Gra ma charakter strategiczny. Nie ma w niej przemocy polegającej na eliminacji innych graczy. Grający zdobywa fundusze, zarządza budżetem i buduje bazę.

  • Sezon będzie trwał 2 miesiące. Mapa PKO Banku Polskiego jest na stronie pkobp.pl/o-mapie. Można też ją znaleźć bezpośrednio w Fortnite, wystarczy wpisać w wyszukiwarce: Cash Empire Tycoon lub kod gry 0752-2353-9132.

Strategiczne planowanie, dobre zarządzanie zasobami i pieniędzmi, mądra rywalizacja – to znajdą gracze na mapie PKO Banku Polskiego stworzonej w Fortnite. Bank numer 1 na polskim rynku, wykorzystuje rozrywkę do edukacji finansowej w jednej z najpopularniejszych gier na świecie.

Nauka zarządzania finansami poprzez zabawę to jedna z najlepszych metod budowania umiejętności gospodarowania pieniędzmi i cennymi zasobami przez młode pokolenie Polaków. Z takim przekonaniem stworzyliśmy edukacyjną grę "Cash Empire Tycoon" w środowisku Fortnite. Gra nie tylko zapewnia rozrywkę, ale przede wszystkim uczy strategicznego planowania, przedsiębiorczości i odpowiedzialnego zarządzania budżetem. Dzięki temu młodzi ludzie mogą zdobywać cenną wiedzę w swoim naturalnym, cyfrowym środowisku.
W grze PKO Banku Polskiego stworzonej w Fortnite gracze rozwiną umiejętność strategicznego myślenia, nauczą się podejmowania decyzji i zaradności. Kluczowym miejscem mapy jest PKO Rotunda, w której gracz zaczyna rozgrywkę i zdobywa pierwsze pieniądze. Następnie otrzymuje działkę, na której rozpoczyna rozwój swojej bazy. Gracze mogą korzystać z produktów finansowych dostępnych w PKO Rotundzie: pożyczek, kont oszczędnościowych i lokat, aby szybciej ulepszyć bazę. Dodatkowo na mapie są zadania poboczne, za wykonanie których gracz otrzymuje specjalne bonusy. Dzięki nim szybciej rozbuduje swoje imperium. Na mapie znajdują się również sklepy z ubraniami, pojazdami i ulepszeniami.
 

– Gaming to rozrywka, ale także przestrzeń wartościowych doświadczeń i edukacji. Nasza obecność w Fortnite to strategiczny krok w stronę młodego pokolenia. Kluczowym elementem tego projektu jest współtworzenie i współdziałanie – angażujemy graczy, influencerów oraz pracowników banku w rozwój rozgrywki, aby finalna wersja była interesująca i wartościowa. Budujemy nie tylko wciągającą mechanikę gry, ale także uczymy się współpracować, by doświadczenia graczy były jak najlepsze. Wierzymy, że przyjazna bankowość musi istnieć w codziennych kontekstach ludzi - wejście do świata Fortnite to kolejny krok w tę stronę

– podkreśla Piotr Kostrzewa-Zalewski, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

Edukacja i rozrywka w grze

Gra PKO Banku Polskiego jest stworzona w trybie kreatywnym Fortnite, co oznacza, że jest to strategiczna gra finansowa (edukacja ekonomiczna) w modelu tycoon. Nie ma w niej eliminacji innych graczy - rozgrywka opiera się na zdobywaniu funduszy, zarządzaniu budżetem i rozbudowie bazy. Jedyna forma „walki” jest w jednej z misji pobocznych, w której gracze eliminują zombie atakujące budynek.
Bank nie sprzedaje też w grze żadnych produktów finansowych. Stawia na edukację graczy, poprzez pokazywanie mechanizmów zarządzania pieniędzmi oraz efektów korzystania z pożyczek, lokat czy kont oszczędnościowych. Uczy też zachowań społecznych. W misjach pobocznych gracz może zyskać, jeśli komuś pomoże, np. odnajdzie lub dostarczy przedmioty (gaśnicę dla strażaka, sprzęt medyczny dla lekarza).
FORTNITE_FB_CoverPhoto_2.jpg
Gra, obok elementu edukacyjnego, pozwala budować świadomość marki największego polskiego banku wśród najmłodszych oraz umacniać jego wizerunek jako lidera innowacji, finansów i technologii w Polsce i na świecie.

Jak grać na mapie PKO Banku Polskiego stworzonej w Fortnite?

Gracz ukończy rozgrywkę, gdy:
- wybuduje bazę w 100 proc.,
- zrealizuje wszystkie misje poboczne,
- znajdzie wszystkie gadżety,
- skorzysta ze wszystkich produktów finansowych w PKO Rotundzie.
Gracze mogą wielokrotnie rywalizować między sobą, dzięki mechanice gry, która pozwala na rozpoczęcie rozgrywki od nowa. Pozwala im to wypróbować różne, nowe strategie działania i efektywniej zwiększać swoje fundusze w grze, co jednocześnie zachęca do mądrego zarządzania finansami. Gra jest stworzona tak, że gracze poruszają się w niej intuicyjnie i od początku wiedzą, co robić i jakie mają cele. Mają też dużą swobodę w swoich decyzjach i działaniach. Rozgrywka jest otwarta i angażująca.
Grę PKO Banku Polskiego stworzoną w Fortnite będą promować influencerzy gamingowi: Jacob, SzamanFN, Matek, Smarte, Bezni i Setty. Przy jej tworzeniu bank współpracował z inStreamly - agencją, która odpowiada za development gry, promocję i współpracę z influencerami, pracującą w podejściu gaming 360 wraz ze swoimi partnerami Creative Minds oraz a41.gg.

Gdzie znaleźć grę?

Gra PKO Banku Polskiego jest dostępna na stronie pkobp.pl/o-mapie. Mapę można znaleźć również w wyszukiwarce gry, po wpisaniu: Cash Empire Tycoon lub kodu 0752-2353-9132. Zagrać można bezpłatnie, wystarczy mieć zainstalowaną grę Fortnite.
 
Źródło: PKO BP

PKO Bank Polski współorganizował emisję obligacji Play o wartości 700 mln zł

PKO Bank Polski był współorganizatorem i dealerem emisji 5-letnich zielonych obligacji, które wyemitował P4, operator sieci komórkowej Play. Środki z emisji zostaną przeznaczone na projekty, których celem jest zwiększenie efektywności energetycznej i dekarbonizacji w sektorze telekomunikacyjnym. PKO Bank Polski zgodnie ze swoją strategią „Numer 1 i kropka” chce być partnerem nr 1 dla biznesu, wspierając firmy w rozwoju oraz wzmacniając ich konkurencyjność na rynku.

 

- Dziękujemy za zaufanie emitentowi. Cieszymy się, że mieliśmy okazję współorganizować tak dużą emisję spółki na naszym rynku. Tym bardziej, że pozyskane w ten sposób środki emitent przeznaczy na cele związane ze zrównoważonym rozwojem w sektorze telekomunikacyjnym. Z punktu widzenia konkurencyjności firm kluczowe są obecnie inwestycje właśnie w obszarze transformacji energetycznej. Jako partner numer 1 dla biznesu chcemy wspierać firmy w budowaniu przewagi konkurencyjnej w wymagającym otoczeniu rynkowym 

- mówi Ilona Wołyniec, dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi i Finansowania Projektów w PKO Banku Polskim.

Papiery zostały zaoferowane w ramach oferty publicznej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych na rynku polskim. Emisja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Inwestorzy złożyli zapisy na kwotę przekraczającą 1,3 mld zł, co w konsekwencji pozwoliło na obniżenie marży w stosunku do pierwotnie komunikowanego poziomu, przy jednoczesnym zwiększeniu kwoty emisji z 500 mln zł do 700 mln zł.
Obligacje są niezabezpieczone, o zmiennym kuponie oprocentowania w wysokości WIBOR 6M powiększonym o marżę 1,80 proc. w skali roku. Obligacje przydzielono łącznie 43 inwestorom instytucjonalnym. Zostaną one zarejestrowane w depozycie papierów wartościowych prowadzonym przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych i zostaną wprowadzone do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst.
Play przeznaczy środki pozyskane z emisji obligacji na cele zgodne z Green Financing Framework. Jest to dokument przyjęty dla Grupy Iliad (której częścią jest Play) i opracowany zgodnie z międzynarodowym standardem ICMA (International Capital Market Association). Będą to projekty, które przyczynią się do zwiększenia efektywności energetycznej i dekarbonizacji w sektorze telekomunikacyjnym.
PKO Bank Polski pełni przy tej emisji także rolę agenta dokumentacyjnego oraz agenta kalkulacyjnego.
W 2024 r. PKO Bank Polski wziął udział bilateralnie lub w ramach konsorcjum w 17 emisjach obligacji dla klientów korporacyjnych. W ten sposób bank pomógł uzyskać klientom 4,45 mld zł na rozwój i inwestycje. Bank jest także liderem rynku w zakresie emisji obligacji komunalnych – podpisał 126 umów na łączną kwotę 2,94 mld zł.
Play to największy na rynku polskim operator sieci komórkowej, którego udział rynkowy sięga ponad 28 proc. Play obsługuje 13 mln klientów komórkowych i 2 mln abonentów usług dla domu, w tym internetu stacjonarnego i telewizji. Rozwija też jedną z największych i najnowocześniejszych sieci telekomunikacyjnych w Polsce. Play świadczy usługi na ponad 12 tys. stacji bazowych i obejmuje zasięgiem komórkowym niemal 100 proc. populacji Polski, a dzięki współpracy ze spółką Polski Światłowód Otwarty, w której posiada 50% udziałów, dociera z ofertą internetu światłowodowego i HFC do ponad 4 mln gospodarstw domowych w kraju, a docelowo obejmie swoim zasięgiem ponad 7 mln. Play jest częścią francuskiej grupy Iliad, jednej z największych w Europie grup działających w sektorze telekomunikacyjnym.
 
Źródło: PKO BP

Finansovo.pl

Finansovo.pl - Nowocześnie o finansach.

Najnowsze informacje z zakresu finansów osobistych, finansów firmowych, dostępnych promocji, aktualnych dotacji, możliwości lokowania środków, podatków, ubezpieczeń, publikowanych raportów.

Napisz do nas: finansovo@finansovo.pl

Reklama

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.