Bank BNP Paribas dołącza do rady produktowej Cynet. Obie firmy wspólnie opracują najlepszą w branży platformę cyberbezpieczeństwa

Bank BNP Paribas łączy siły z pochodzącą z Tel Awiwu firmą Cynet, aby dzielić się wiedzą i informacjami w ramach rady produktowej ds. Cynet 360 – pierwszej w branży autonomicznej platformy cyberbezpieczeństwa. Eksperci ds. bezpieczeństwa Banku BNP Paribas docenili należącą do Cynet technologię Sensor Fusion™, służącą do automatyzacji monitoringu i kontroli, wykrywania i zapobiegania atakom oraz reagowania. Eksperci Banku, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, będą wspólnie z Cynet budować najlepszą w branży platformę chroniącą przed cyberatakami.

Cynet, firma będąca pionierem w zakresie budowy autonomicznej platformy cyberbezpieczeństwa (www.cynet.com), oraz Bank BNP Paribas, ogłosili rozpoczęcie współpracy. W ramach nowej kooperacji eksperci ds. bezpieczeństwa z BNP Paribas dołączą do rady produktowej Cynet, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem w ramach procesu budowy najlepszych w branży rozwiązań z zakresu ochrony przed cyberatakami.

Współpraca narodziła się w wyniku Cyber Challenge, wydarzenia zorganizowanego przez BNP Paribas 6 lutego br. w Krakowie, w którym uczestniczyła firma Cynet wraz ze swoim partnerem BA Service. Wydarzenie to było częścią sprawdzianu „Proof of Value”, jaki zespół ds. bezpieczeństwa BNP Paribas przeprowadził wśród kilku wiodących światowych producentów systemów EDR (Endpoint Detection and Response). Test ten obejmował realizowane w czasie rzeczywistym próby ataku i pokonania programów zabezpieczających oferowanych przez każdego z dostawców. Zespół BNP Paribas uznał podejście firmy Cynet za najbardziej elastyczne spośród wszystkich rozwiązań prezentowanych przez dostawców. Łączy ono wszystkie podstawowe możliwości NGAV, EDR, UBA, rozwiązań Network Analytics and Deception z całodobowym wsparciem operacji cyberbezpieczeństwa zapewnianym przez zespół Cynet, w którego skład wchodzą analitycy SOC i MDR. W ramach nowej współpracy zespół ds. cyberbezpieczeństwa Banku będzie uczestniczył w pracach rady produktowej Cynet. Będzie także korzystał z rozwiązania Cynet w swojej lokalizacji, testując je i dzieląc się wynikami.

- Każdego dnia Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania naszego Banku staje przed coraz to nowymi wyzwaniami. Musimy stale być o krok przed atakującymi, przewidywać ich działania i chronić naszych klientów. Cyber Challenge to nieszablonowe podejście pozwalające nam sprawdzić naszą ochronę przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami. W platformie Cynet 360 dostrzegliśmy rozwiązanie, które opiera się na założeniu, że to, nad czym pracowaliśmy wczoraj, już jutro może okazać się niewystarczające – bezpieczeństwo polega na ubieganiu przyszłych działań atakującego. Współpracę z Cynet postrzegamy jako szansę na dzielenie się naszym bezpośrednim doświadczeniem w ramach rozwiązania, którego twórcy są świadomi znaczenia nieszablonowego myślenia. Łącząc naszą wiedzę, chcemy stworzyć najlepszą w branży platformę cyberbezpieczeństwa – mówi Krzysztof Słotwiński, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas.

- Cieszymy się z możliwości wykorzystania informacji zwrotnej od zespołu ds. bezpieczeństwa w Banku BNP Paribas – to wartościowy wgląd w rzeczywiste sytuacje, które platforma Cynet będzie regularnie napotykać. To, że platforma Cynet wypadła najlepiej w zestawieniu z wiodącymi konkurentami, odzwierciedla ciężką pracę i wiedzę naszego zespołu. Jeśli dodamy do tego doświadczenie i wkład czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa z BNP Paribas, uzyskamy zwycięskie połączenie. Wkładamy dużo pracy, aby wspólnie zapewnić jeszcze wyższą jakość produktu i dostarczyć klientom najlepsze rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa – mówi Eyal Gruner, prezes i współzałożyciel Cynet.

Nowe narzędzie autoryzacji transakcji dla klientów Bankowości Przedsiębiorstw Banku Millennium z wykorzystaniem technologii Cronto

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił klientom z segmentu przedsiębiorstw nowe narzędzie autoryzacji transakcji i logowania do serwisu bankowości internetowej. Jest to token sprzętowy z czytnikiem, oparty na autorskiej technologii Cronto firmy OneSpan. 

 Nowo udostępniony token to nowoczesne i intuicyjne urządzenie służące do logowania i autoryzowania transakcji w serwisie bankowości internetowej Millenet. Umożliwia ono weryfikację i zatwierdzanie transakcji w dowolnym miejscu i czasie. Technologia Cronto wykorzystuje unikatowe rozwiązanie w postaci graficznego kryptogramu, składającego się z matrycy kolorowych kropek wyświetlanych na ekranie komputera. Generowany w serwisie bankowości internetowej kod graficzny sczytywany jest z ekranu komputera za pomocą tokena. Urządzenie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Działa w trybie offline, bez dostępu do sieci. Technologia Cronto jest zgodna z zasadą WYSIWYS (What You See Is What You Sign - podpisujesz to, co widzisz), umożliwiając klientowi zweryfikowanie takich danych transakcji, jak kwota i numer rachunku przed jej zatwierdzeniem. Dodatkowym zabezpieczeniem urządzenia jest kod PIN, nadawany indywidualnie przez każdego użytkownika.  

 - Cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy naszym klientom korporacyjnym nowoczesny token, pozwalający na budowanie doskonałego doświadczenie klienta, przy równoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. To dla nas priorytet. Jesteśmy jednym z liderów w tym zakresie, w tym roku po raz czwarty z rzędu zostaliśmy uznani za jeden z najbezpieczniejszych banków w Polsce*  – powiedział Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

 - Firmy z segmentu bankowości korporacyjnej korzystają z takich narzędzi dziesiątki razy dziennie, dlatego wygoda, łatwość obsługi i najwyższy poziom bezpieczeństwa są niezwykle ważne dla nich i dla nas. Podjęliśmy decyzję o wyborze rozwiązania OneSpan wspólnie z naszymi klientami korporacyjnymi. Przyjrzeliśmy się różnym rodzajom rozwiązań dostępnych na rynku i sprawdziliśmy, które spełniają nasze wymagania dotyczące takich narzędzi. Zaprezentowaliśmy wyselekcjonowane urządzenia wybranym klientom, aby mogli wyrazić swoją opinię. Na podstawie opinii klientów wybraliśmy rozwiązanie OneSpan - powiedziała Halina Karpińska, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

 - Banki coraz częściej uwzględniają znaczenie doświadczenia klienta we wszystkich obszarach, w tym w bankowości przedsiębiorstw. Bank Millennium zdecydował się wyjść naprzeciw potrzebom swych klientów korporacyjnych, udostępniając rozwiązanie przygotowane przez OneSpan - mówi Dan Dica, Starszy Wiceprezes OneSpan ds. Sprzedaży Globalnej.

 Aby zalogować się do Millenetu za pomocą tokena, należy podać dane logowania, uruchomić urządzenie i zeskanować nim kolorowy kod wygenerowany w systemie bankowości elektronicznej, następnie podać PIN do urządzenia oraz przepisać kod widoczny na ekranie tokena. Autoryzacja operacji przebiega w sposób analogiczny, bez potrzeby ręcznego przepisywania danych do urządzenia.

* w plebiscycie „Złoty Bankier” w kategorii „Bezpieczny Bank – Najlepsze praktyki”

O OneSpan

OneSpan to firma wspierająca instytucje finansowe i inne organizacje w rozwoju digitalizacji. Ponad 10 tys. klientów, w tym ponad połowa pierwszej setki globalnych banków korzysta z rozwiązań OneSpan w zakresie ochrony ich najważniejszych relacji i procesów biznesowych - od cyfrowego onboardingu, poprzez zwalczanie nadużyć, po zarządzanie przebiegiem procesów. Więcej informacji na www.onespan.com.

Copyright© 2019 OneSpan North America Inc., wszelkie prawa zastrzeżone. OneSpan™ i Cronto® są zarejestrowanymi, lub niezarejestrowanymi znakami towarowymi OneSpan North America Inc., lub podmiotów stowarzyszonych w USA i innych krajach. Wszelkie inne znaki towarowe, wymienione w niniejszym materiale, stanowią własność ich poszczególnych właścicieli.

ING Partnerem programu „Dostępność Plus”

ING Bank Śląski przystąpił do programu „Dostępność Plus”. Bank podpisał partnerstwo na rzecz dostępności z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Cieszymy się, że jesteśmy w gronie sygnatariuszy partnerstwa na rzecz dostępności. Wierzymy, że ta inicjatywa ułatwi współpracę przedstawicieli różnych środowisk w projektowaniu bardziej przyjaznego otoczenia dla nas wszystkich – powiedziała
Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego.

Celem programu „Dostępność Plus” jest zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr i usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym osób o szczególnych potrzebach.

Program wspiera 8 obszarów takich, jak: architektura, transport, edukacja, służba zdrowia, cyfryzacja, usługi, konkurencyjność i koordynacja.

Więcej na:  https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-europejskie-bez-barier/dostepnosc-plus/

DM TMS Brokers: Raport Poranny 2019-11-14 - Pierwsza faza rozczarowania

Optymizm inwestorów w odniesieniu do postępów w rozmowach handlowych jest wystawiany na ciężką próbę w obliczu nowych gróźb prezydenta Trumpa i oporów Chin do zakupu towarów rolnych. Awersja do ryzyka zaczyna przenikać mocniej w wyceny aktywów, premiując bezpieczne przystanie i uderzając w rynki wschodzące.


Według doniesień medialnych rozmowy handlowe USA i Chin utknłęy w miejscu, gdyż Pekin odmawia sztywnych deklaracji odnośnie importu towarów rolnych z USA. Chiny obawiają się, że są zmuszone oferować wiele za nic w zamian i targują się o zniesienie ceł, ale znów USA traktują cła jako ważny instrument wywierania presji. Z drugiej strony prezydent Trump mocno liczył na sprzedaż towarów rolnych do Chin, by udobruchać farmerów i zabezpieczyć głosy przed przyszłorocznymi wyborami. Ale też Trump nie zamierza łatwo ulegać i zagroził, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z Chinami, cła będą dalej wzrastać. Było to zaskakujące stwierdzenie dla rynków, gdyż dotychczas rozpatrywano tylko 2 scenariusze: porozumienie albo utrzymanie aktualnego status quo. Teraz dochodzi opcja eskalacji sporu. W oparciu o taki bagaż informacji upewniam się w prezentowanym wcześniej przekonaniu, że potencjał dyskontowania optymizmu związany z ewentualną umową „pierwszej fazy” już został przez rynki skonsumowany i teraz dużo większe jest pole do rozczarowania i kapitulacji z ryzykownych pozycji. Od wczoraj widzimy tego pierwsze skutki.


Rynków też szybko nie uratuje Fed, który jest zadowolony z tego, w jakim położeniu jest jego polityka monetarna. Wczorajsze przesłuchanie prezesa Powella w Kongresie nie dostarczyło nowych informacji. Potwierdził on dotychczasowy przekaz Fed, stwierdzając, że „obecne stanowisko w polityce pieniężnej prawdopodobnie pozostanie odpowiednie, o ile napływające informacje z gospodarki będą zasadniczo zgodne z naszymi prognozami”. Ryzyka na rzecz pogorszenia warunków oczywiście istnieją (patrz wyżej), ale Fed prędzej poczeka na materializację skutków niż zamierza działać z wyprzedzeniem. Stąd nie ma powodu, by rynek miał wyceniać większe szanse obniżek stóp procentowych i na tej podstawie szukać wsparcia dla apetytu na ryzyko.


Złoty, jak inne waluty rynków wschodzących, cierpi na pogorszeniu sentymentu rynkowego. Wzrost obaw o ponowną eskalację konfliktu handlowego powoduje, że nie są to warunki, by trzymać pieniądze w ryzykownych aktywach, a w szczególności tam, gdzie ostatnio udało się sporo zarobić. Ponad 5 proc. zysku złotego względem dolara w październiku postawiło go pod podwyższonym ryzykiem realizacji zysków. Jak pisaliśmy pod koniec października, złoty umocni się za szybko i teraz przychodzi za to zapłacić. Co może krótkoterminowo uratować polską walutę? Dzisiejszy odczyt PKB to dobry pretekst by rozprawić się z pesymizmem dotyczącym położenia gospodarki w świetle rozczarowującego odczytu PMI dla przemysłu (najniżej do czasu globalnego kryzysu finansowego). Zakładamy, że w III kwartale dynamika PKB wyniosła 4,1 proc. r/r. Bazując na samych PMI należałoby spodziewać się znacznie niższego odczytu. Obawy budzą perspektyw inwestycji, ale nadal motorem pozostaje mocna konsumpcja. Spowolnienie tempa wzrostu jest nieuniknione, kwestią otwartą pozostaje jego skala.


Konrad Białas


Dom Maklerski TMS Brokers S.A.

 

City Handlowy - raport wynikowy za 3 kwartał

W trzecim kwartale 2019, wolumeny biznesowe w Citi Handlowy rosły dynamicznie, co przełożyło się na utrzymanie wysokiego wzrostu przychodów. Portfel kredytowy urósł 8 proc. r./r., a depozyty zwiększyły się o 9 proc. Realizując strategię dostarczania swoim klientom najlepszych rozwiązań, bank przeprowadził w tym roku transakcje sekurytyzacyjne o wartości 4,5 mld złotych, co odpowiadało 80% takich transakcji na polskim rynku.

  •  Całkowite przychody wyniosły 553 mln złotych (+7 proc. r./r.)

  •  Wynik prowizyjny trzeciego kwartału +5 proc. r./r., wynik odsetkowy +4 proc. r./r.; działalność skarbcowa +15% r./r.

  •  Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 114 mln zł i był pod wpływem wyższych kosztów ryzyka 

  •  Wskaźnik C/I wyniósł 50%
Dynamika biznesu, jaką odnotowaliśmy w trzecim kwartale, potwierdza, że zarówno nasza strategia, jak i jej wykonanie, przynosi efekty. Jesteśmy głównym partnerem polskich korporacji, dostarczamy im finasowanie i rozwiązania, jesteśmy bankiem pierwszego wyboru, jeśli chodzi o zarządzanie majątkiem Polaków“ - powiedział Prezes Zarządu Citi Handlowy Sławomir S. Sikora. „Wzrost marży operacyjnej o 14 proc. rok do roku wskazuje na solidne fundamenty naszego biznesu.”
Kwartalny zysk netto został obciążony odpisem aktualizacyjnym w wysokości 54 mln zł w związku z przeprowadzeniem oceny finansowej klienta z branży budowlanej. Zawiązanie rezerwy jest konsekwencją konserwatywnego podejścia banku do kwestii zarządzania ryzykiem, dzięki któremu koszty ryzyka Citi Handlowy od dekady kształtowały się znacząco poniżej średniej rynkowej.

W trzecim kwartale, Citi Handlowy zaaranżował dla swoich klientów instytucjonalnych finansowanie na kwotę ponad 6 mld złotych. Wolumeny kredytowe tego sektora urosły 9 proc. r./r., szybciej niż rynek (6 proc.) Wolumen transakcji FX od początku roku zwiększył się o 16 proc.
Bank z sukcesem rozwija też bankowość prywatną. Liczba klientów tej linii biznesu była 22 proc. wyższa niż rok wcześniej, między innymi dzięki inicjatywom, takim jak wsparcie klienta w inwestowaniu na światowych rynkach obligacji i akcji oraz zaoferowanie możliwości inwestowania w zagraniczne obligacje za pośrednictwem platformy inwestycyjnej Citi FX Stocks.
 

Copyright © 2018-2019 Finansovo.pl - Nowocześnie o finansach!. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.