Polecamy

Biuro Maklerskie Pekao i jego analitycy najlepsi w dorocznym rankingu dziennika Parkiet

Biuro Maklerskie Pekao zwyciężyło w opublikowanym już po raz 22. rankingu analityków Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Zdaniem ankietowanych zarządzających to właśnie zespół analiz BM Pekao jest najlepszy na polskim rynku. Analitycy BM Pekao zajęli również trzy czołowe lokaty w kategorii indywidualnej na najlepszego analityka na polskim rynku, bez podziału na kategorie.

W tegorocznym głosowaniu na najlepszego analityka i zespół analityczny wzięło udział rekordowe 56 zespołów zarządzających z TFI, OFE, ale także FIZ i family office.

Ranking został zdominowany przez BM Pekao. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Emil Popławski z BM Pekao zdobywając w ogólnym zestawieniu aż 85 pkt i został jednocześnie najlepszym analitykiem w obszarach IT oraz Gaming. Kolejne miejsca na podium również przypadły analitykom biura maklerskiego banku z żubrem w logo. Drugie miejsce zdobył Dariusz Dziubiński w ogólnym zestawieniu osiągając 51 pkt plasując się na 2. pozycji w kategorii Handel i Dystrybucja oraz E-commerce. Trzecie miejsce z 45 pkt zajął Tomasz Duda, uzyskując również 2. pozycję w kategorii Wydobycie i Górnictwo oraz Przemysł i 3. pozycję w kategorii Budownictwo i Deweloperzy.

W kwalifikacji ogólnej przedstawiciele Biura Analiz Inwestycyjnych BM Pekao znaleźli się na podium siedmiu z 14 kategorii sektorowych.

Źródło: Pekao