Bank Pekao S.A. najlepszym Bankiem Inwestycyjnym w Polsce i CEE w 2024 roku według magazynu Global Finance

Bank Pekao już po raz ósmy zdobył tytuł najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce „The Best Investment Bank in Poland for 2024” przyznawany przez renomowany magazyn Global Finance. W tym roku Pekao zostało również uznane za najlepszy bank inwestycyjny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym. Przyznawana jest przez ekspertów magazynu Global Finance na podstawie kryteriów takich, jak: liczba i wielkość realizowanych transakcji ECM, DCM, M&A, doradztwa finansowego, możliwości strukturyzowania transakcji, usług post-transakcyjnych (obrót i wycena na rynku wtórnym), innowacji produktowych. Pod uwagę brana jest także reputacja, jaką cieszy się dana instytucja na rynku.

Dynamicznie rozwijamy się w segmencie Investment Banking. Zaufanie klientów, rosnąca z roku na rok liczba realizowanych transakcji a także międzynarodowe wyróżnienia, takie jak to otrzymane od Global Finance, potwierdzają naszą silną pozycję na rynku. Liczymy, że wraz z normalizacją sytuacji gospodarczej, będziemy mieć jeszcze więcej okazji do realizacji tak dużych i skomplikowanych transakcji – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

– Kolejne z rzędu wyróżnienie otrzymane od Global Finance potwierdza naszą pozycję lidera nie tylko w Polsce, ale także na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Osiągane sukcesy to wynik ogromnej pracy, zaangażowania i wysokiej specjalizacji naszych pracowników. To dla nas ważne, że pomimo niepewnego otoczenia gospodarczego i geopolitycznego w ostatnich czasach, nie zwolniliśmy tempa  – dodaje Marek Niedużak, prezes Pekao Investment Banking.

Global Finance to magazyn skierowany do menedżerów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych. Nagrody są przyznawane przy udziale analityków, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również komentarze nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania.

Wydawany od 1987 roku Magazyn Global Finance ma czytelników w 189 krajach. Jego odbiorcami są prezesi, dyrektorzy generalni i finansowi, skarbnicy oraz inni urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie strategicznych decyzji w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, z biurami w Mediolanie i Londynie. Co roku nagradza najlepsze instytucje finansowe na świecie.

Źródło: Pekao