Aromma.pl - Świece sojowe tworzone z pasją
NOTUS Finanse S.A. prezentuje aplikację NoTu - wyjątkowy prezent na święta, który zmienia sposób poszukiwania nieruchomości

NOTUS Finanse S.A. prezentuje aplikację NoTu - wyjątkowy prezent na święta, który zmienia sposób poszukiwania nieruchomości

 

Jeden z największych pośredników finansowych w Polsce wkracza na rynek z nową aplikacją – NoTu. To narzędzie stworzone z myślą o wszystkich, którzy szukają nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Aplikacja jest na razie dostępna na terenie Warszawy i okolic, ale planowany jest jej dalszy rozwój.

 

 

 

Co wyróżnia NoTu? Kluczowe funkcje zaprojektowane z myślą o użytkowniku:

  • Błyskawiczne powiadomienia push: Nie trać czasu! Dowiaduj się jako pierwszy o nowych ofertach spełniających Twoje kryteria.
  • Monitorowanie 360°: Jedna aplikacja, kilkanaście portali. NoTu gromadzi oferty z największych platform w jednym miejscu.
  • Zaawansowane filtrowanie i personalizacja: Dopasuj wyniki do swoich potrzeb, dodawaj ulubione oferty i zarządzaj nimi z łatwością.
  • Wsparcie w finansowaniu: Bez wychodzenia z aplikacji sprawdź opcje kredytowe, które pomogą Ci sfinansować zakup wymarzonej nieruchomości: kalkulator zdolności kredytowej i porównywarkę kredytów hipotecznych.
  • Tysiące ofert w zasięgu ręki: Wynajem, sprzedaż, mieszkania, domy – wszystko, czego szukasz, znajdziesz w NoTu.

Jesteśmy dumni z naszej nowej aplikacji NoTu, która nie tylko ułatwia poszukiwanie wymarzonej nieruchomości, ale również wspiera rozwój rynku nieruchomościowego w Polsce. Dzięki niej promujemy także najlepsze serwisy nieruchomościowe, umożliwiając użytkownikom szybki dostęp do najnowszych ofert. NoTu to jednak nie tylko narzędzie do wyszukiwania ogłoszeń – jako NOTUS Finanse od lat pomagamy naszym klientom w finansowaniu zakupu nieruchomości. Dzięki tej aplikacji łączymy naszą ekspercką wiedzę z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, aby ułatwić klientom realizację ich marzeń o własnym domu. Wierzymy, że aplikacja NoTu da Polakom zupełnie nowe opcje szybkiego dotarcia do ofert mieszkań, domów i działek znajdujących się na portalach internetowych dzięki czemu oszczędzą czas i energię.” – mówi Adrian Jarosz, Prezes Zarządu NOTUS Finanse S.A.

Zespół kreatywny, który tworzy sukces

Za strategię kampanii odpowiada Grupa Keino, a dyrektorem kreatywnym projektu jest Adam Zdeb, który podkreśla: „Naszym celem było nie tylko oddanie innowacyjności NoTu, ale również pokazanie, jak aplikacja odpowiada na potrzeby współczesnego konsumenta. W kampanii koncentrujemy się na korzyściach, które zmieniają podejście do poszukiwań nieruchomości.”

Kampania obejmuje dynamiczne spoty radiowe oraz działania digitalowe, które przygotował dom mediowy Mido, z kolei za ich produkcję odpowiada dom produkcyjny Joho.

NoTu – zmień sposób, w jaki szukasz nieruchomości!

Dzięki NoTu codzienne przeszukiwanie dziesiątek stron to przeszłość. Aplikacja gromadzi oferty z 11 portali nieruchomościowych w jednym miejscu, oszczędzając Twój czas i energię. Już teraz dostępna w Warszawie i okolicach, aplikacja wkrótce rozszerzy swoją dostępność na kolejne miasta.

Wejdź w świat NoTu i zobacz, jak proste może być znalezienie wymarzonego miejsca do życia. Pobierz aplikację już dziś i przekonaj się, jak technologia zmienia przyszłość rynku nieruchomości!

Aplikacja NoTu jest już dostępna w sklepach AppStore i Google Play.  

Źródło: Notus

Apfino udostępnia szybkie pożyczki dla biznesu dzięki BizLend

Apfino udostępnia szybkie pożyczki dla biznesu dzięki BizLend

Apfino – czyli platforma do prowadzenia biznesu w sektorze MŚP – wprowadziła możliwość finansowania rozwoju firmy poprzez szybkie pożyczki online nawet do 200 000 złotych. To odpowiedź na potrzeby firm, które poszukują prostego i szybkiego procesu pożyczkowego „tu i teraz”.

 

Nowa funkcjonalność Apfino to efekt współpracy twórców platformy ze spółką BizLend, która należy do międzynarodowej grupy finansującej mikroprzedsiębiorców. Grupa wspiera od wielu lat finanse przedsiębiorców na rynku USA, Kanady, UK, Ausstralii oraz RPA.

 

- Mali przedsiębiorcy w naszym kraju potrzebują partnera finansowego, który zapewni przyjazny i szybki proces złożenia wniosku oraz pozwoli uzyskać błyskawiczne finansowanie jeszcze tego samego dnia bez zbędnych formalności dokumentacyjnych na klick. To jest nasze motto biznesowe – tłumaczy Mariusz Kurzac, General Manager BizLend.

 

Od teraz użytkownicy Apfino mogą skorzystać z oferty pożyczkowej bezpośrednio w aplikacji, a cały proces przebiega w pełni online. Nowa usługa Apfino wpisuje się w model „embedded finance”, realizowany zresztą przez platformę konsekwentnie od dłuższego czasu. W ostatnim czasie uruchomione zostały usługi które, korzystając z „open banking”, pozwalają podłączyć wiele rachunków bankowych w jednym miejscu i wygodnie generować wyciągi.

 

 - Konsekwentnie budujemy najlepsze miejsce dla firm czyli platformę agregującą produkty, dzięki którym przedsiębiorca pokonuje codzienne, biznesowe wyzwania. Robimy to łącząc usługi zbudowane na wielu źródłach danych – wskazuje Maciej Majkusiak, kierownik ds. rozwoju biznesu Apfino i dodaje - W zakresie embedded finance dostarczenie procesu finansowania na klik będzie przełomem w doświadczeniu kredytowym przedsiębiorców.  Patrząc na skalę naszego biznesu, wzrost gospodarki, potrzeby kredytowe, dodając do tego naszą umiejętność automatyzacji procesów, perspektywy są zachęcające.

 

Apfino to darmowa platforma dla firm, która umożliwia uruchomienie różnych produktów usprawniających pracę firm,  w prostej wersji self-service. Dostępne są już między innymi: sprawdzanie wiarygodności finansowej kontrahenta, link na fakturze, windykacja, faktoring, AML, zgłoszenia sygnalistów, dostęp do historii rachunków bankowych (PSD2) i szybkie pożyczki.

 Źródło: Comarch

Bezpieczne płatności w internecie. Jak chronić swoje pieniądze i co zrobić w razie oszustwa? Płacąc kartą przy dokonywaniu zakpów online możemy skorzystać z procedury chargeback, która pozwoli nam odzyskać utracone pieniądze.

Zakupy w Internecie to wygodne i coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie w przypadku szybkiego i zazwyczaj bezproblemowego wyboru świątecznych prezentów. Według różnych źródeł, 67–75% Polaków dokonuje zakupów online co najmniej kilka razy w miesiącu. Inne badania wskazują, że aż 20–30% Polaków padło ofiarą oszustw podczas zakupów internetowych. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie paść ofiarą oszusta lub nieuczciwego sklepu? Co może zrobić bank, gdy klient zgłasza przypadek niewłaściwej transakcji? Jakie są kluczowe zasady zapewniające bezpieczne zakupy online? – komentuje Agata Jelonek, Naczelnik Wydziału Rozwoju Usług Płatniczych Banku Pocztowego.  

Zakupy w internecie stały się codziennością dla milionów Polaków. Ich popularność wynika z wygody, szerokiej dostępności produktów oraz możliwości porównywania cen. Niestety, dynamiczny rozwój e-commerce przyciąga również oszustów, którzy wykorzystują brak ostrożności użytkowników. Aby uniknąć strat finansowych, warto znać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, jak działać w przypadku oszustwa.

Nieistniejące sklepy online

W Internecie można coraz częściej natknąć się na fałszywe strony oferujące przeróżne produkty w atrakcyjnej cenie. Na ogół taka strona zawiera ładne zdjęcia, sporo tekstu i zachęca do natychmiastowego kliknięcia „kup”. Dodatkową presję czasami wywierają liczniki pokazujące, że produkt ogląda kilkanaście osób, albo że będzie on dostępny tylko określoną liczbę godzin/minut. Na takiej stronie na ogół nie ma dokładnych danych kontaktowych, w tym konkretnego adresu, regulaminu sklepu, szczegółów dotyczących polityki zwrotów. Dlatego wiarygodność sprzedawcy to pierwszy element, jaki należy zweryfikować przed dokonaniem płatności. Należy zwrócić uwagę na adres strony internetowej sklepu. Bezpieczna witryna powinna posiadać protokół szyfrowania oznaczony jako „https” (czyli kłódkę w pasku adresu), a jej adres nie powinien zawierać podejrzanych modyfikacji, takich jak literówki czy dodatkowe znaki. Pomocne mogą być również opinie innych klientów, które najlepiej sprawdzać w niezależnych źródłach (opinie google, serwisy konsumenckie, fora na portalach społecznościowych) oraz dostępne rodzaje płatności (zaufany sklep umożliwia dokonanie płatności na kilka różnych sposobów, w tym na pewno kartą płatniczą). Kiedy kilkuset klientów zrobi zakupy on-line sklepy takie znikają z sieci. Oczywiście można to zgłosić na policję, ale większość klientów tego nie robi. Nie wierzą w odzyskanie środków, za które zrobili zakupy.

Bezpieczeństwo płatności.

Bezpieczeństwo płatności to kolejny ważny aspekt. Najlepiej korzystać z zaufanych metod płatności, m.in. takich jak: karty płatnicze, portfele cyfrowe (Google Pay/ Apple Pay) czy BLIK. Unikaj przesyłania pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe sprzedawcy, zwłaszcza gdy sklep nie budzi pełnego zaufania. Nie przekazuj też nikomu generowanych w Twojej aplikacji mobilnej kodów BLIK. Ważne jest również, aby nigdy nie udostępniać danych swojej karty (numeru karty, daty ważności oraz numeru CVC2) osobom trzecim ani nie zapisywać ich w niesprawdzonych aplikacjach czy na podejrzanych stronach. Należy pamiętać też, aby nie dokonywać płatności (zakupów) będąc podpiętym do otwartej sieci Wi-Fi np. w hotelu lub innej przestrzeni publicznej.

Jak działa chargeback i kiedy można z niego skorzystać?

W przypadku podejrzenia oszustwa lub nieotrzymania kupionego towaru lub otrzymania innego niż ten zakupiony - najważniejsze jest szybkie działanie. Jeśli dokonano płatności w fałszywym sklepie lub czujemy, że sprzedawca chce nas oszukać, należy niezwłocznie zgłosić sprawę swojemu bankowi. Jednym z mechanizmów ochronnych, które mogą pomóc w odzyskaniu środków, jest procedura chargeback (wyłącznie w sytuacji, gdy płaciliśmy kartą płatniczą, w tym kartą wirtualną lub kartą dodaną do portfela cyfrowego GooglePay lub Apple Pay, a nie przelewem, BLIKiem czy gotówką).

Polega ona na zgłoszeniu przez klienta transakcji jako wątpliwej lub błędnej. Bank, po weryfikacji zgłoszenia, może rozpocząć proces odzyskiwania środków, współpracując z organizacją kartową oraz agentem rozliczeniowym obsługującym sklep. Z chargebacku można skorzystać m.in. gdy: zamówiona usługa lub produkt nie zostały dostarczone, zostały uszkodzone w trakcie transportu, gdy nie otrzymaliśmy zwrotu środków za odesłane i zwrócone już produkty, gdy transakcja została zaksięgowana na koncie więcej niż raz albo jeśli dane naszej karty zostały skradzione i dokonano transakcji, której nie potwierdziliśmy.

Proste kroki dla bezpiecznych płatności online

Podsumowując, bezpieczne płatności w internecie wymagają ostrożności, świadomości zagrożeń oraz korzystania z dostępnych narzędzi ochrony. W obliczu rosnących zagrożeń w sieci warto poświęcić chwilę na zabezpieczenie swoich danych i finansów – szczególnie
w okresie, gdy cyberprzestępcy liczą na nasz pośpiech i nieuwagę. Weryfikacja sprzedawcy, korzystanie z zaufanych metod płatności i znajomość procedur, takich jak chargeback, mogą uchronić nas przed finansowymi konsekwencjami oszustwa. Jednocześnie banki oferują coraz więcej mechanizmów ochronnych, takich jak: powiadomienia o transakcjach w czasie rzeczywistym, dodatkowe uwierzytelnienie płatności czy limity na transakcje internetowe. To właśnie te proste kroki mogą uratować nasze pieniądze i zagwarantować nam spokój w okresie przedświątecznym.

***

O autorce: Agata Jelonek, Naczelnik Wydziału Rozwoju Usług Płatniczych  Banku Pocztowego jest ekspertką w dziedzinie nowych technologii, innowacji w obszarze kart płatniczych oraz zapobiegania oszustwom transakcyjnym z 15 letnim doświadczeniem w sektorze bankowym.

Źródło: Bank Pocztowy

Bank Pocztowy wdrożył nową wersję aplikacji mobilnej Pocztowy i bankowości internetowej Pocztowy24. Celem zmian są m.in. łatwiejsze zwroty przelewów do nadawcy, precyzyjne filtrowanie historii oraz usprawnienie logowania

Bank Pocztowy udostępnił nową wersję aplikacji mobilnej Pocztowy oraz bankowości internetowej Pocztowy24. Aktualizacja wprowadziła szereg usprawnień, które ułatwią codzienne korzystanie z bankowych usług. Wśród wdrożonych nowości znalazły się m.in. funkcja zwrotu przelewu do nadawcy, bardziej precyzyjne filtrowanie historii operacji, nowy sposób wysyłania potwierdzeń przelewów czy ostrzeżenie o włączonym przycisku CapsLock podczas logowania.

W zaktualizowanej wersji aplikacji mobilnej Pocztowy oraz bankowości internetowej Pocztowy24 pojawiły się cztery nowe udogodnienia, które zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie użytkowników. Pierwszym z nich jest opcja zwrotu przelewów zwykłych do nadawcy. Nowy przycisk pozwala wygenerować formatkę przelewu zwrotnego, który wypełnia się automatycznie i wymaga jedynie potwierdzenia operacji przez Klienta. Rozbudowane filtry historii rachunku umożliwiają podział operacji na uznania i obciążenia, co ułatwia analizę finansów. W trosce o ochronę danych wprowadzono możliwość wysyłania potwierdzeń przelewów wyłącznie na własny adres e-mail lub zapisywania ich w formacie PDF, bez opcji przesyłania osobom trzecim. Ponadto, w wersji internetowej bankowości będzie pojawiać się ostrzeżenie o włączonym przycisku CapsLock podczas wpisywania hasła w trakcie logowania, co zapobiegnie częstym błędom i blokadom kont. W aplikacji mobilnej, obok avatara, dodano imię i nazwisko klienta. Ta dodatkowa informacja ma podnosić poziom zaufania Klienta do bankowości Pocztowy.

- Zmiany wprowadzane w bankowości internetowej i mobilnej są wynikiem uważnego wsłuchiwania się w potrzeby naszych klientów. Nowe funkcje, takie jak szybkie zwroty przelewów czy zaawansowane filtrowanie historii operacji, znacząco ułatwią zarządzanie finansami, a nowy sposób wysyłania potwierdzeń operacji dodatkowo zwiększy ochronę danych. Dzięki wdrożeniu funkcji ostrzegania o włączonym CapsLock rozwiązujemy pozornie drobny problem, który jednocześnie dla wielu użytkowników wielokrotnie stanowił dużą uciążliwość. Naszym priorytetem jest dostarczanie rozwiązań, które nie tylko odpowiadają na bieżące potrzeby klientów oraz zwiększają komfort użytkowania, ale także konsekwentnie podnoszą poziom ich bezpieczeństwa – mówi Jarosław Gawroński, Naczelnik Wydziału Rozwoju Bankowości Cyfrowej Banku Pocztowego.

Aplikacja Pocztowy jest bardzo dobrze odbierana przez użytkowników, o czym świadczy ocena 4,7 w Google Play i App Store. Bank Pocztowy zachęca do aktualizacji aplikacji mobilnej oraz zapoznania się z pełnym zakresem nowych funkcjonalności na stronie https://www.pocztowy.pl/bankowosc-mobilna

Źródło: Bank Pocztowy

Samodzielnie odblokujesz dostęp do bankowości i zmienisz hasło - nowa funkcjonalność w bankowości internetowej Banku Pocztowego

Bank Pocztowy wprowadził nowe rozwiązanie. Od grudnia br. właściciele rachunków w Banku Pocztowym mogą samodzielnie odzyskać dostęp do swojej bankowości internetowej i ustawić nowe hasło w ciągu dosłownie 3 minut za pomocą prostego formularza online bez konieczności połączenia z infolinią lub wizyty w placówce bankowej.  Do tej pory Infolinia Banku obsługiwała dziennie około 400 zgłoszeń dotyczących odzyskiwania dostępu do bankowości. Wprowadzone rozwiązanie stanowi istotny krok w kierunku zwiększenia komfortu użytkowników oraz usprawnienia procesów obsługi klienta.

Bank Pocztowy wprowadził możliwość samodzielnego odzyskania hasła do bankowości internetowej, a następnie zmiany hasła. Do tej pory wymagało to kontaktu z Infolinią lub wizyty w placówce bankowej. Obecnie wystarczy wypełnienie formularza na stronie logowania do bankowości.

- Wprowadzenie funkcji samodzielnego odzyskiwania dostępu do bankowości internetowej i zmiany hasła jest bezpośrednią odpowiedzią na sygnały płynące od naszych klientów. Do tej pory Infolinia Banku otrzymywała około 400 zgłoszeń dziennie dotyczących tego tematu. Dzięki nowej funkcjonalności klienci mogą zaoszczędzić czas, realizując te czynności samodzielnie, bez konieczności wizyty w placówce lub oczekiwania na połączenie z konsultantem. Wprowadzenie formularza wpisuje się w strategię cyfryzacji Banku, usprawniając procesy i dostosowując je do nowoczesnych standardów – mówi Sylwia Kisielewska, Dyrektor Departamentu Customer Experience Banku Pocztowego.

W jaki sposób Klient może odzyskać hasło?

Formularz do samodzielnego odzyskiwania dostępu do bankowości internetowej jest umieszczony bezpośrednio na stronie logowania, pod oknem do wpisywania danych dostępowych. Aby skorzystać z tej funkcjonalności, w bankowej kartotece danych klienta muszą widnieć aktualne dane kontaktowe i osobowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu komórkowego oraz numer dowodu osobistego.

Proces jest prosty, intuicyjny i nie zabiera więcej niż 3 minuty. Rozpoczyna się od podania numeru NIK, który system weryfikuje i decyduje o kontynuowaniu procesu. Następnie, Klient wpisuje adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego i zatwierdza wpisane dane kodem otrzymanym na podany adres e-mail. Kolejnym krokiem jest odpowiedź na 5 pytań dotyczących posiadanych produktów w Banku oraz potwierdzenie tych danych wprowadzając otrzymany w wiadomości SMS kod. Na zakończenie Klient otrzymuje SMS z jednorazowym hasłem do bankowości, umożliwiającym szybkie odzyskanie dostępu.

Źródło: Bank Pocztowy

Finansovo.pl

Finansovo.pl - Nowocześnie o finansach.

Najnowsze informacje z zakresu finansów osobistych, finansów firmowych, dostępnych promocji, aktualnych dotacji, możliwości lokowania środków, podatków, ubezpieczeń, publikowanych raportów.

Napisz do nas: finansovo@finansovo.pl

Reklama

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.