Aromma.pl - Świece sojowe tworzone z pasją
PragmaPay – płatności odroczone dla firm pojawią się w bramce Tpay

PragmaPay – płatności odroczone dla firm pojawią się w bramce Tpay

 

Operator płatności Tpay udostępni PragmaPay - płatności odroczone dla klientów biznesowych. Dzięki PragmaPay przedsiębiorca może dokonywać zakupów w internecie i płacić za nie po 14, 30 lub 60 dniach bądź w ratach. Sprzedający otrzyma zapłatę od razu. Usługa będzie dostępna w bramce Tpay obok płatności Twisto, PayPo i BLIK Płacę Później, które są dedykowane konsumentom indywidualnym.

 

„Przedsiębiorcy potrzebują rozwiązań płatniczych, które są dostosowane do ich potrzeb. PragmaPay pozwala na bezpieczne i błyskawiczne opłacenie zakupów firmowych o wartości nawet do 50 tys. zł. Decyzja o przyznaniu finansowania jest wydawana automatycznie, do 3 minut. Możliwość komfortowego odroczenia płatności w 100% online to dla firmy stabilizacja działalności i alternatywa dla kredytów kupieckich” – mówi Danuta Czapeczko, Wiceprezes Zarządu PragmaGO.

 

„Zgodnie z zapowiedziami, rozszerzamy naszą bramkę płatniczą o dostawcę płatności odroczonych dla firm. PragmaPay to rozwiązanie dedykowane przedsiębiorcom, dzięki któremu sprzedawcy korzystający z naszej bramki zyskają przewagę konkurencyjną i będą mogli zwiększać sprzedaż w swoich sklepach internetowych. Pogłębiamy dywersyfikację naszej oferty, jednocześnie cały czas dbając o najważniejsze aspekty płatności online: wygodę, szybkość i bezpieczeństwo” - dodaje Paweł Działak, CEO & Co-founder Tpay.

 

Zaawansowana integracja PragmaPay z Tpay umożliwi szybkie wydawanie automatycznych i bezpiecznych decyzji o finansowaniu bez konieczności dosyłania dodatkowej dokumentacji. Za rozwiązania technologiczne odpowiada zespół developerów ze Spółki PragmaGO.tech.

 

 

 

 

PragmaPay w bramce płatniczej Tpay – jak będzie można z niej korzystać?

1.                   Przedsiębiorca kupuje online. W bramce płatniczej Tpay wybiera opcję „PragmaPay”.

 

 

2.                   Pojawia się pole z możliwością wyboru odroczenia płatności lub spłaty w ratach oraz kwota pozostająca do spłaty. Dane do umowy zaciągają się automatycznie.

 

 

 

 

3.                   Następny krok to akceptacja zgód, regulaminu oraz umowy. Do podpisania umowy wystarczy wpisanie kodu SMS.

 

 

 

4.                   Weryfikacja wniosku trwa do 3 minut. Zakupy zostaną opłacone od razu po akceptacji wniosku. 

 

 

PragmaGO SA (pragmago.pl) – funkcjonuje w branży finansowania MŚP od 1996 r. Obecnie Spółka jest czołowym polskim fintechem, zbudowanym na 27-letnim doświadczeniu we współpracy z Klientami z sektora MŚP. Rozwój Spółki wspiera technologiczna spółka zależna PragmaGO.tech. W 2021 r. PragmaGO została przejęta i dokapitalizowana przez Enterprise Investors. PragmaGO jest dostawcą finansowania w formie faktoringu oraz embedded finance.

 

PragmaGO.tech (pragmago.tech) - spółka należąca do Grupy PragmaGO, będąca równocześnie dostawcą technologii dla produktów embedded finance, w tym PragmaPay (oraz pozostałe płatności odroczone dla biznesu), Merchant Cash Advance.

Źródło: PragmaGo

Rusza program rozwojowy MOGĘ. Fundacja BNP Paribas wesprze 80 młodych osób z północno-wschodniej Polski

Rusza program rozwojowy MOGĘ. Fundacja BNP Paribas wesprze 80 młodych osób z północno-wschodniej Polski

Po 20 latach realizacji programu stypendialnego „Klasa" Fundacja BNP Paribas zwiększa swoje zaangażowanie we wsparcie rozwoju młodzieży, uruchamiając w partnerstwie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej nowy program pod nazwą MOGĘ. Inicjatywa jest skierowana do uczennic i uczniów klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej, a do jej powstania przyczyniły się m.in. wnioski z ewaluacji „Klasy”. Celem nowego programu jest wzmacnianie kompetencji społeczno-emocjonalnych młodzieży, pomoc w odkrywaniu talentów i możliwości przed wyborem szkoły średniej, a także budowanie sprzyjającego środowiska rówieśników i dorosłych.

Do powstania MOGĘ, nowego programu Fundacji BNP Paribas, w znaczącym stopniu przyczyniła się analiza wniosków z działalności projektu „Klasa”, w ramach którego zdolne uczennice i uczniowie z małych miejscowości zwiększali swoją szansę na naukę w najlepszych szkołach średnich Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Gdyni oraz Białegostoku. Stypendium obejmowało m.in. miejsce w internacie, wyżywienie, kieszonkowe, podręczniki, udział w wycieczkach szkolnych i spotkaniach rozwojowych, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów oraz wsparcie finansowe na pierwszym roku studiów. W trakcie 20 lat funkcjonowania programu „Klasa” na jego realizację Fundacja BNP Paribas przeznaczyła ponad 28 mln zł. Wsparcie otrzymało 897 absolwentów z 540 miejscowości.

- Po 20 latach realizacji „Klasy” doszliśmy do wniosku, że potrzebne są zmiany. Proces ewaluacji tego programu oraz analiza wyzwań i potrzeb osób kończących szkołę podstawową wyznaczyły nam nowe kierunki działania. Chcemy oddziaływać nie tylko na nierówności ekonomiczne, ale także na nierówne warunki rozwoju, w jakich dorastają młodzi ludzie. Nie zgadzamy się z istniejącymi nierównościami i dlatego zależy nam zarówno na zmianie w środowisku młodych osób, jak i na rozwoju osobistym naszych uczestników i uczestniczek. Program MOGĘ kierujemy do młodzieży z potencjałem, której brakuje odwagi, gotowości, wiary w siebie lub poczucia sprawstwa. Chcemy wesprzeć ich w realizacji potencjału za sprawą wzmacniania kompetencji przyszłości, odkrywania swoich mocnych stron i uczenia się współpracy. Są to kluczowe umiejętności, niezbędne w procesie podejmowania przyszłych decyzji edukacyjnych i życiowych mówi Joanna Gajda-Wróblewska, prezeska zarządu Fundacji BNP Paribas.

W programie MOGĘ biorą udział uczennice i uczniowie z klas szóstych i siódmych. To 80 młodych osób (w wieku od 11 do 13 lat) z dwóch regionów Polski: gmin Turośl, Zbójna i Kolno w województwie podlaskim oraz gmin Górowo Iławeckie, Lelkowo i Braniewo w województwie warmińsko-mazurskim. Oprócz ewaluacji „Klasy” do powstania programu MOGĘ przyczyniły się także wnioski wyciągnięte z dokonanego przeglądu strategicznego, bazującego na badaniu potrzeb młodych osób.

- Chcemy umożliwić młodym ludziom odkrywanie swoich talentów i możliwości jeszcze przed wyborem szkoły średniej, z którym będą musieli się zmierzyć w ósmej klasie. Naszym celem jest wspieranie ich rozwoju osobistego, a nie skupianie się wyłącznie na wynikach szkolnych i edukacji w rozumieniu realizacji podstawy programowej. Dlatego w ramach programu MOGĘ chcemy budować kompetencje społeczno-emocjonalne młodzieży. Wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie potencjał, który warto odkrywać i rozwijać, aby być szczęśliwym. Niestety, nie wszyscy mają równie dobre warunki do tego, by w pełni się rozwinąć . Chcemy to zmieniać, wykorzystując wiedzę, doświadczenie i możliwości wynikające z naszej współpracy z Fundacją BNP Paribasmówi Greta Droździel-Papuga z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tym, co wyróżnia program MOGĘ, jest zainicjowanie zmiany w środowisku osób uczestniczących poprzez zaangażowanie wspierającego środowiska rówieśników i mądrych dorosłych. Za sprawą wspólnych doświadczeń młodzi staną się dla siebie bardziej życzliwi, ich relacje będą wzmacniające i zostaną kontynuowane po zakończeniu programu. Podobnie z dorosłymi, którzy otrzymają pomoc w ramach programu – każda osoba zostanie odpowiednio przygotowana do pełnienia swojej roli poprzez serię szkoleń, system regularnych spotkań oraz superwizji. W ten sposób powstaje autorska metoda, opierająca się na nauce przez doświadczenie i czerpiąca to, co najlepsze z tutoringu. Finalny kształt programu przyjął formę trzech połączonych działań: obozu, cyklicznych spotkań grup przygodowych oraz regularnych, indywidualnych spotkań każdego uczestnika z tutorem.

Najistotniejsze cele projektu to rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych uczestników i uczestniczek, wsparcie w poznawaniu swoich mocnych stron i wyznaczaniu kierunków rozwoju. Kluczowe są wzmacnianie pewności siebie i umiejętności współpracy oraz pomoc w tworzeniu sprzyjającego środowiska rówieśników.

Program MOGĘ, stworzony przez Fundację BNP Paribas, jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pilotażowa edycja rozpocznie się w sierpniu 2024 r. i potrwa do kwietnia 2025 r.

Źródło: BNP Paribas

30 tys. dolarów za pomysł na wdrożenie rozwiązań z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

30 tys. dolarów za pomysł na wdrożenie rozwiązań z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

NTT DATA wspiera klientów w innowacyjności

NTT DATA po raz pierwszy otwiera program Open Innovation na firmy z Polski. Do tegorocznej edycji zaproszony został Credit Agricole Bank Polski. Celem programu jest stworzenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, stanowiące odpowiedź na biznesowe wyzwania. Na zwycięzców, w ramach programu NTT DATA Innovation, czeka 30 tys. dolarów.

Open Innovation to program stworzony w 2014 r. przez NTT DATA będący pomostem pomiędzy dużymi, rozpoznawalnymi markami a startupami. Ma on na celu wyszukiwanie i wdrażanie technologii, które nie tylko wpływają na biznes, ale także rozwiązują konkretne problemy społeczne i technologiczne. W tym roku wystartowała jego 14. edycja, w której po raz pierwszy biorą udział firmy z Polski.

-          Nasi klienci to zazwyczaj duże, rozpoznawalne marki, takie jak Leonardo, RAI, a w tym roku Credit Agricole Bank Polska, które zgłaszają się do nas z określonymi wyzwaniami. Wiemy, że można je rozwiązać dzięki technologii. Mamy też świadomość, że na rynku jeszcze nikt nie opracował rozwiązania w postaci aplikacji czy systemu IT, które by te wyzwania adresowało – tłumaczy Aleksandra Porowska, Dyrektorka Marketingu z NTT DATA.

I tu pojawia się szansa dla startupów. Dzięki NTT DATA zyskują możliwość pracy nad konkretnymi wyzwaniami w praktyce, korzystając z własnych technologii, pokazując ich wartość szerszej publiczności. W tym roku swoje pomysły, jak zaadresować wyzwania biznesowe klientów NTT DATA, zgłosiło ponad 300 startupów. Te, których technologia najlepiej trafia w potrzeby klientów, zostają zaproszone na tydzień innowacji w Apuli. Tam rozwijają swój pomysł, blisko współpracując z NTT DATA i klientem, który zgłasza zapotrzebowanie na określoną technologię. Na koniec prezentują swoje rozwiązania. Zwycięska firma otrzymuje opiekę mentorską i zyskuje dostęp do szerokiej sieci kontaktów, ale nie tylko.

-          Kto wygra, otrzymuje od NTT DATA środki w wysokości 30 tys. USD na wdrożenie Proof of Concept swojego pomysłu, czyli testowego rozwiązania. W tej chwili na stałe współpracujemy ze startupami z Europy, Izraela i Stanów Zjednoczonych. Od teraz zapraszamy także te z Polski, szczególnie, że po raz pierwszy w programie bierze udział rodzima firma – duża instytucja finansowa – dodaje Aleksandra Porowska.

Jakie jest zadanie?

Crédit Agricole Bank Polska SA szuka startupów, które pomogłyby im stworzyć rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Bank szuka technologii, która pomogłaby jego pracownikom dopasować wewnętrzne procedury do obowiązujących regulacji prawnych. Zaproponowane przez start-upy rozwiązanie musi wykorzystywać technologie przetwarzania języka naturalnego (NLP) i uczenia maszynowego.

-          Szukamy pomysłu na stworzenie innowacyjnego systemu opartego na sztucznej inteligencji, który zautomatyzowałby i zoptymalizował proces zarządzania regulacjami w bankach. Analiza nowych przepisów prawnych, identyfikacja obszarów wymagających aktualizacji w dokumentach bankowych i sugerowanie konkretnych zmian to czasochłonny proces. Jego zautomatyzowanie ułatwiłoby naszym pracownikom wprowadzanie zmian w dokumentach i znacznie przyśpieszyłoby działania. Jednocześnie zminimalizowałoby ryzyko błędów, zapewniając zgodność z obowiązującymi przepisami – podkreśla Boris Guitton, dyrektor Departamentu Transformacji Cyfrowej w Credit Agricole.

Udział Crédit Agricole Bank Polska SA w programie NTT DATA to kolejny krok w przyspieszeniu procesu innowacyjności. Pierwszym było zawarcie przez obie firmy długofalowej współpracy na rzecz rozwoju sztucznej inteligencji.

-          NTT DATA jest naszym Partnerem Technologicznym w ramach inicjatywy Innovation LAB CABP. Wybór NTT DATA był wynikiem starannego procesu przetargowego, który odzwierciedlał nasze wysokie wymagania co do partnera i wykorzystywanych rozwiązań technologicznych – dodaje Boris Guitton.

Start-upy ze wsparciem globalnych firm

NTT DATA za pośrednictwem różnych programów i konkursów wspiera obecnie 300 młodych przedsiębiorstw z Europy, USA i Izraela. Udział w inicjatywach dużych firm jest często jedną z niewielu szans dla młodych podmiotów na realizację i komercjalizację swoich pomysłów. To również okazja do zwiększenia wiarygodności projektów w oczach potencjalnych inwestorów i partnerów biznesowych. Według Mapy Ekosystemu PFR, w Polsce działa ponad 3300 start-upów.

-          Współpraca startupu z dużą marką to typowa sytuacja win-win. Większość startupów to stosunkowo młode podmioty, których rynkowy sukces zależy nie tylko od nowatorskiego pomysłu na produkt, ale też umiejętności jego komercjalizacji i sprzedaży jego wizji. Współpraca z dużą marką to umożliwia. Dla niej samej z kolei kooperacja ze startupem jest okazją do pozyskania i wdrażania innowacyjnych pomysłów, które mogą pozytywnie wpłynąć na biznes i stworzyć wartość dla klienta – tłumaczy Aleksandra Porowska z NTT DATA.

Wspólny cel: sztuczna inteligencja

Nie bez powodu motywem przewodnim tegorocznej edycji NTT DATA Open Innovation jest sztuczna inteligencja. Jak wynika z raportu EY, aktualnie 43 proc. firm na całym świecie inwestuje w generatywną SI. Mimo to, przedsiębiorstwa nadal borykają się z brakiem odpowiednich technologii, które mogłyby rozwiązać wiele problemów i ułatwić procesy podejmowane przez firmy. Zaangażowanie start-upów, aby wspólnie z klientami NTT DATA stworzyli innowacyjny projekt stawiający czoła obecnym wyzwaniom, pozwoli na zmianę tego stanu rzeczy.

Źródło: inPlus Media

Powołanie nowej Rady Nadzorczej i nowego CFO w VeloBanku

Powołanie nowej Rady Nadzorczej i nowego CFO w VeloBanku

Wraz z finalizacją transakcji przejęcia VeloBanku przez EBOR, IFC i Cerberus, powołana została nowa Rada Nadzorcza, której przewodniczącym został Jakub Papierski. Dodatkowo, do zarządu banku dołączył  Tomasz Kubiak, który objął funkcję CFO.

 

Skład nowej Rady Nadzorczej VeloBanku działającej od 1 sierpnia 2024 roku to:

    Jakub Papierski, Przewodniczący Rady Nadzorczej,

    Sarah Clark, Członkini Rady Nadzorczej,

    Lidia Luba, Członkini Rady Nadzorczej,

    Roberto Nicastro, Członek Rady Nadzorczej,

    Roeland Brokking, Członek Rady Nadzorczej,

    Will Newton, Członek Rady Nadzorczej.

 

- Naszym priorytetem jest zdrowy wzrost banku i wykorzystanie dostępnych szans. Wierzę, że dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, jesteśmy w stanie kontynuować dynamiczny rozwój i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, które przyniosą korzyści naszym klientom i nowym udziałowcom. Powołany nowy CFO wnosi do VeloBanku bogate doświadczenie w zarządzaniu finansami, co pozwoli na skuteczne realizowanie strategii oraz dalsze wzmocnienie pozycji banku na rynku. Kompetencje Tomasza będą kluczowe w efektywnym zarządzaniu finansami i realizacji ambitnych celów – powiedział Jakub Papierski, Przewodniczący Rady Nadzorczej VeloBanku.

Nowa Rada Nadzorcza, złożona z profesjonalistów o bogatym doświadczeniu, odgrywa kluczową rolę
w strategicznym rozwoju oraz wzmocnieniu konkurencyjności VeloBanku na globalnym rynku finansowym. Rada będzie wspierać zarząd Banku w podejmowaniu decyzji mających na celu optymalizację operacyjną, innowacyjność produktową oraz długoterminową stabilność finansową. Doświadczenie jej członków we wdrażaniu najnowszych trendów i technologii finansowych oraz w budowaniu efektywnych struktur zarządzania ryzykiem sprawi, że VeloBank będzie w stanie skutecznie reagować na zmieniające się warunki rynkowe
i umacniać pozycję fintechowego lidera w sektorze bankowym.

 

Tomasz Kubiak Nowym CFO VeloBanku

Oprócz nowej Rady Nadzorczej zmienił się także skład Zarządu Banku. Na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za Pion Finansów został powołany Tomasz Kubiak, zastępujący tym samym Mirosława Bodę, który złożył swoją rezygnację.

- Jako VeloBank będziemy kontynuować realizację naszej strategii rozwoju, opartej na innowacyjności, digitalizacji i atrakcyjnej komunikacji. Jesteśmy przekonani, że dzięki silnej pozycji na rynku, wysokiej jakości usług i zmotywowanemu zespołowi, sprostamy wyzwaniom, które czekają na nas w przyszłości. Szerokie doświadczenie Tomka zarówno z sektora bankowego jak i e-commerce będzie dla nas świetnym wsparciem i pomoże w umacnianiu pozycji rynkowej banku, a także rozwijaniu naszego podejścia "beyond banking" powiedział Adam Marciniak, Prezes Zarządu VeloBanku.

 

BIOGRAMY

 

Jakub Papierski, Przewodniczący Rady Nadzorczej

Jakub Papierski, bankowiec, menedżer i konsultant z 30-letnim doświadczeniem zawodowym w krajowych
i zagranicznych instytucjach finansowych. W trakcie swojej kariery brał udział w licznych debiutach giełdowych największych polskich emitentów oraz największych transakcjach kredytowych i kapitałowych na polskim rynku. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz posiadacz tytułu CFA. Odznaczony również Nagrodą Fundacji Lesława Pagi. W latach 2010-2021 był wiceprezesem zarządu PKO Banku Polskiego, gdzie nadzorował obszar bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, skarb oraz finansowanie banku na rynkach finansowych, Dom Maklerski oraz transakcje kapitałowe banku. Członek Komitetu Kredytowego oraz Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami. Przewodniczył również Radom Nadzorczym PKO Asset Management, PKO Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego, PKO Leasing, PKO Banku Hipotecznego oraz Kredobanku na Ukrainie. W latach 2011-2019 pełnił funkcję dyrektora w radzie nadzorczej Marguerite, europejskiego funduszu rozwoju infrastruktury, wspólnego projektu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, PKO Banku Polskiego oraz
4 państwowych banków rozwoju z Niemiec (KfW), Włoch (CDP), Hiszpanii (ICO) i Francji (CDC). W trakcie swojej kariery zawodowej pracował również dla Creditanstalt Investment Bank oraz Deutsche Morgan Grenfell/Deutsche Bank Research, zajmując się sektorem bankowym w Europie Środkowej i Wschodniej.
W latach 2001-2003 pełnił funkcję CFO/dyrektora wykonawczego Pionu Finansowego w Banku Pekao (Unicredit). Był także prezesem zarządu Allianz Bank, CDM Securities, największego niebankowego dystrybutora funduszy inwestycyjnych w Polsce oraz pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pioneer Pekao Asset Management.

 

Sarah Clark, Członkini Rady Nadzorczej

Sarah ma szerokie doświadczenie na poziomie wykonawczym w różnych branżach, takich usługi finansowe, turystyka,  handel detaliczny, FinTech oraz e-commerce, działając na rynkach Europy, USA, Bliskiego Wschodu i Afryki. Pełniła funkcję Dyrektora Generalnego na Europę w Clearco, firmie finansowej zasilanej kapitałem SoftBank. Wcześniej zajmowała stanowisko Dyrektora Generalnego na Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę w PayPal, największym globalnym dostawcy płatności online. Pracowała m.in. dla Barclays Bank, Virgin Group, Sainsbury’s oraz British Airways. Obecnie jest Niezależnym Dyrektorem i Przewodniczącą Komitetu Inwestycyjnego w Mobeus Income & Growth VCT, notowanym na London Stock Exchange. Sarah jest absolwentką Uniwersytetu McGill (BA), London School of Economics (MSc) oraz Harvard Business School (MBA).

 

Lidia Luba, Członkini Rady Nadzorczej

Posiada ponad 30 lat doświadczenia w instytucjach finansowych. Kierowała zmianą w departamentach, wydziałach i całych organizacjach w Polsce i innych krajach europejskich, opierając się na poznaniu kultury korporacyjnej, rozwoju ludzi / zespołów i zrozumieniu dynamiki zaangażowania. Członek zarządów oraz rad nadzorczych w bankach, firmach ubezpieczeniowych, leasingowych, biurach maklerskich. Pełniła m.in. funkcje Wiceprezesa Zarządu oraz CRO mBank SA, Starszego Dyrektora Generalnego Grupy KBC w Brukseli, Wiceprezesa Zarządu Kredyt Banku oraz Doradcy Prezesa Warta S.A. i TUnŻ Warta S.A. jako CFRO, Członka Zarządu CitiHandlowy oraz CFO. Była Wiceprezes Schroder Salomon Smith Barney Poland, a także Manager
w Price Waterhouse.  Absolwentka Instytutu Matematyki na Uniwersytecie Gdańskim.
Ukończyła również Vlerick Management School (2012) London Business School (2013), IESE- Advanced Management Program (2018/2019), IESE / Harvard Business School - Value Creation through Effective Boards (2021) oraz Cambridge University - Business Sustainability Management (2022). Wdrażała narzędzia Lean Management (w tym Agile, Scrum, Dual Organization) w instytucjach usługowych. Aktywny mentor zarówno młodych kobiet na początku ich drogi zawodowej (twórca Projektu Busola) jak i bardzo doświadczonych managerów i członków zarządów.

 

Roberto Nicastro, Członek Rady Nadzorczej

Bankier i inwestor w sektorze fintech, starszy doradca Cerberus Capital i prezes AideXa, banku typu challenger specjalizującego się w obsłudze małych firm. Wcześniej był prezesem „dobrych banków” z ramienia Banku Włoch i dyrektorem generalnym Grupy Unicredit; w przeszłości pracował w McKinsey & Co i Salomon Brothers. Angażuje się w działalność charytatywną i doradztwo w zakresie kształcenia podyplomowego. Obecnie pełni funkcję doradcy Cerberus Capital na Europę, jest prezesem niewykonawczym Officine CST (włoskiej spółki kontrolowanej przez Cerberus) i aktywnie działa w obszarze fintech i startupów, gdzie wraz z żoną posiada lub posiadał mniejszościowe udziały w wielu firmach, w tym DoveVivo, Yapily, Deus Technology, Talent Garden, Bandyer, Work Invoice, Mia Platform. Zasiada w radzie doradczej Confartigianato oraz w zarządzie Fondazione Archè, organizacji charytatywnej z siedzibą w Mediolanie; udziela się także w Comitato Amici di Claudio Dematté z siedzibą Trydencie. Zasiadał w radzie doradczej SDA Bocconi School of Management w Mediolanie oraz
w międzynarodowej radzie doradczej Bologna Business School i The Johns Hopkins University SAIS Bologna Center.

 

Roeland Brokking, Członek Rady Nadzorczej

Roeland Brokking dołączył do Cerberus w 2014 roku. Przed rozpoczęciem pracy w Cerberus, Roeland Brokking pracował w bankowości i na rynku private equity w Holandii i innych krajach w latach 1977-2014. Przez ostatnie 20 lat był aktywnym partnerem współzarządzającym Parcom Capital B.V., prywatnego ramienia kapitałowego ING Group N.V. Od połowy lat 80. zajmował stanowiska w radach nadzorczych różnych spółek i był członkiem wielu komitetów inwestycyjnych funduszy. W latach 1999-2006 był członkiem zarządu NVP (holenderskiego stowarzyszenia private equity i venture capital). Roeland Brokking jest absolwentem Uniwersytetu Erazma
w Rotterdamie.

 

Will Newton, Członek Rady Nadzorczej

Menedżer wyższego szczebla z 37 letnim doświadczeniem w dziedzinie ryzyka kredytowego, restrukturyzacji korporacyjnej, zarządzania portfelem, bankowości komercyjnej i doradztwa finansowego w Wielkiej Brytanii, Europie Zachodniej, Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Obecnie jest niezależnym konsultantem specjalizującym się w doradztwie w dziedzinie kredytów i ryzyka oraz dyrektorem niewykonawczym i przewodniczącym Komitetu Ryzyka dużego portugalskiego banku Novobanco SA. Wcześniej był starszym partnerem w Deloitte, gdzie kierował doradztwem strategicznym dla działu Global Portfolio Lead Advisory, był szefem działu usług restrukturyzacyjnych dla instytucji finansowych, globalnym szefem działu usług AQR oraz członkiem zespołu kierowniczego brytyjskiej firmy odpowiedzialnym za jej jednostki Centre for Credit Excellence i Banking Union Centre we Frankfurcie. Kierował współpracą w obszarze regulacyjnym z EBC, EUNB i Komisją Europejską dla firm członkowskich z regionu EMEA we wszystkich kwestiach związanych z kredytami zagrożonymi i finansowaniem lewarowanym. Przed podjęciem pracy w Deloitte był szefem działu ryzyka korporacyjnego i instytucjonalnego w dużym banku austriackim BAWAG PSK. Wcześniej kierował działem restrukturyzacji korporacyjnej w EBOR, odpowiadając za prowadzenie wszystkich postępowań prawnych dotyczących zadłużenia, kapitału i klientów w 29 krajach działania banku w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji i byłej WNP oraz na Bałkanach. Spędził 6 lat w Azji, gdzie pracował dla Big 4 i innych firm doradzających instytucjom finansowym w kwestiach zarządzania portfelem i ryzykiem. Następnie przez 4 lata pracował jako starszy doradca w departamencie upadłości i windykacji należności dużego polskiego banku państwowego. Karierę zawodową rozpoczynał w Wielkiej Brytanii w NatWest Bank, gdzie przez 9 lat zajmował się bankowością korporacyjną, dużymi projektami korporacyjnymi i finansowaniem lewarowanym.

 

Tomasz Kubiak, Chief Financial Officer

Tomasz Kubiak jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Posiada certyfikaty CFA, PRM (Profesional Risk Manager), został także uhonorowany Award of Merit przez międzynarodową organizację PRMIA, zrzeszającą osoby zarządzające ryzykiem. W latach 2001-2021 związany zawodowo z Bankiem Pekao S.A. gdzie pracował w obszarach kontrolingu, ryzyka, zarządzania kapitałem oraz aktywami i pasywami, a w latach 2017-2021 sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu odwiedzanego na Pion Finansowy. Pełnił również rolę członka rad nadzorczych licznych spółek Grupy Pekao. W latach 2022-2024 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Systemu Ochrony Banków Komercyjnych oraz Wiceprezesa Zarządu jednego z największych polskich sklepów internetowych - Frisco.pl. Pracował również jako doradca Zarządu w mBanku.

Źródło: VeloBank

Prawie 0,5 mld zł dla warszawskiego biurowca przy Towarowej 22. Bank Pekao wśród finansujących.

Prawie 0,5 mld zł dla warszawskiego biurowca przy Towarowej 22. Bank Pekao wśród finansujących.

Bank Pekao S.A. jako Agent Kredytu w konsorcjum z Santander Bank Polska przyznał inwestorom: AFI Europe i Echo Investment 103,4 mln euro kredytu budowlano-inwestycyjnego oraz 20 mln zł kredytu obrotowego na Office House, pierwszy etap potężnego projektu Towarowa 22. To jeden z największych w tym roku kredytów na projekt biurowy w Warszawie, z szeregiem rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2025 r.

Office House to pierwsza część projektu Towarowa 22, który powstaje pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą. Dziewięciopiętrowy budynek oferuje 31 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Jego architektura zapewni przyszłym użytkownikom bliski kontakt z naturą - zaprojektowano w nim m.in. dwie oranżerie, zielone loggie na każdym piętrze, a także taras na dachu do użytku najemcy. Przewidziano też szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa, w tym zasilanie w 100 proc. zieloną energią oraz technologię oczyszczania powietrza wewnątrz budynku wzorowaną na naturalnych procesach zachodzących w przyrodzie.

Cieszymy się, że bierzemy udział w finansowaniu tak wyjątkowego przedsięwzięcia, które zmieni oblicze centrum Warszawy. Jako Bank Pekao mamy możliwości i kompetencje, aby skutecznie i kompleksowo wspierać przedsiębiorstwa realizujące dużej skali inwestycje. Jesteśmy i będziemy solidnym i wieloletnim partnerem dla naszych klientów – mówi Dieter Lobnig, dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości
w Banku Pekao S.A.

Towarowa 22 to nowy miejski kwartał realizowany przez AFI Europe, Echo Investment i Archicom w biznesowym centrum Warszawy. W miejscu dawnej drukarni pomiędzy ulicami Towarową, Pańską i Miedzianą powstają biura, mieszkania na sprzedaż i wynajem długoterminowy, modna gastronomia, punkty usługowe, a także przestrzeń dla kultury i sztuki. Różnorodną architekturę budynków i atrakcyjną przestrzeń publiczną zaprojektowała pracownia JEMS Architekci.

Obecnie budowa biurowca Office House jest na etapie montażu elewacji, prac izolacyjnych, murarskich oraz instalacyjnych. Następnie wykonawca inwestycji przystąpi do robót wykończeniowych wewnątrz obiektu. W sąsiedztwie biurowca, przy ul. Miedzianej 7 trwa budowa pierwszego budynku kompleksu Towarowa 22 o charakterze mieszkalnym. M7 zaoferuje łącznie 140 najwyższej klasy apartamentów sygnowanych marką Archicom Collection. Budynek będzie gotowy w 2025 roku.

Źródło: Pekao

Finansovo.pl

Finansovo.pl - Nowocześnie o finansach.

Najnowsze informacje z zakresu finansów osobistych, finansów firmowych, dostępnych promocji, aktualnych dotacji, możliwości lokowania środków, podatków, ubezpieczeń, publikowanych raportów.

Napisz do nas: finansovo@finansovo.pl

Reklama

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.