Polecamy

Dom Maklerski TMS Brokers S.A. stanie się częścią OANDA Global Corporation. TMS pozyskał strategicznego inwestora branżowego.

OANDA Global Corporation (‘OANDA’), to globalny lider usług inwestowania online, usług walutowych i analitycznych, podpisał umowę na nabycie 100% udziałów czołowego polskiego brokera - Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. Transakcja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego.

TMS to wiodący dom maklerski w zakresie obrotu instrumentami finansowymi FX/CFD w Polsce i krajach bałtyckich z wizerunkiem firmy innowacyjnej i dbającej o najwyższą jakość obsługi klienta. TMS to spółka regulowana w Polsce przez Komisję Nadzoru Finansowego, która może oferować swoje usługi w krajach Unii Europejskiej.

Gavin Bambury, CEO OANDA, powiedział: „Bardzo cieszymy się z transakcji i chciałbym osobiście przywitać cały zespół TMS w OANDA. Europa to kluczowy rynek dla naszego biznesu. Nabycie Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. daje ONADA silną obecność na polskim rynku i buduje solidną bazę do rozwoju w krajach bałtyckich, uzupełniając naszą ugruntowaną pozycję w Europie Zachodniej.”

Marcin Niewiadomski, CEO TMS, skomentował: „Jesteśmy bardzo dumni, że stajemy się częścią tak silnej grupy z dużym kapitałem, o globalnym zasięgu. Wierzymy, że dzięki tej transakcji TMS wzmocni swoją pozycję w Polsce i krajach bałtyckich, a naszym aktualnym i przyszłym klientom będziemy mogli zaoferować dostęp do nowych produktów i innowacyjnych technologii, dając szeroki dostęp do okazji inwestycyjnych na światowych rynkach.”

Artur Haze, Partner Zarządzający ForeVest Capital, powiedział: „W czasie naszego zarządzania inwestycją, TMS rozszerzył swoją bazę klientów, ulepszył technologię i zwiększył zasięg geograficzny w Polsce i krajach bałtyckich. Istnieje silne dopasowanie strategiczne pomiędzy TMS a OANDA i jestem bardzo zadowolony, że TMS będzie mógł rozwijać się, będąc częścią światowego lidera w tym segmencie.”

Nabycie udziałów TMS jest pierwszą z serii strategicznych transakcji na kluczowych rynkach, które OANDA zaplanowała na najbliższe dwa lata. OANDA zarządzana przez CEO - Gavin’a Bambury - przechodzi transformację operacyjną, rozszerzając ofertę produktową i zwiększając nakłady inwestycyjne na marketing co umożliwia jej dalszy wzrost.

O OANDA
Założona w 1996 roku, OANDA była pierwszą na świecie firmą, która udostępniła za darmo notowania walut w sieci, a pięć lat później jako jeden z pionierów tego rynku uruchomiła webową platformę FX do handlowania walutami. Dziś, firma daje dostęp do handlu na wielu klasach aktywów, danych i usług walutowych i analitycznych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych, będąc liderem na rynku wymiany walut. Grupa posiada siedem podmiotów regulowanych na wszystkich najważniejszych rynkach finansowych. OANDA wciąż aktywnie rozwija rynek i usługi wymiany walut na świecie. Po więcej informacji: oanda.com lub śledź na Twitter, Facebook i YouTube.


O TMS Brokers
TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Od ponad 20 lat zapewnia tysiącom inwestorów z Polski i Europy dostęp do szerokiej gamy produktów FX, CFD z najważniejszych giełd i rynków finansowych świata poprzez swoją innowacyjną aplikację mobilną oraz platformy MT4/MT5. Wielokrotnie nagradzany zespół TMS pomaga klientom indywidualnym i korporacyjnym w inwestowaniu na światowych giełdach oraz świadczy usługi doradztwa, wymiany walut i cyfrowych płatności. Więcej informacji na tms.pl


O ForeVest
ForeVest zainwestował ponad 1,2 miliarda dolarów w spółki na rynku CEE i zarządza ponad 200 milionami dolarów na rynkach wschodzących. Zespół z sukcesem zakończył już ponad 20 transakcji i wciąż poszukuje partnerów wśród przedsiębiorców i zespołów zarządzających, specjalizując się w inwestycjach w perspektywiczne firmy średniej wielkości. ForeVest ma biura w Warszawie, Bukareszcie i Nowym Jorku.


Kontakt Media:
Piotr Kardasz - Dyrektor Marketingu TMS Brokers
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: +48 885 040805