Aromma.pl - Świece sojowe tworzone z pasją
Zmiany podatkowe, KSeF i ESG. Konferencja dla Użytkowników Comarch ERP Optima

Zmiany podatkowe, KSeF i ESG. Konferencja dla Użytkowników Comarch ERP Optima

Comarch od prawie dekady organizuje spotkania z klientami korzystającymi z systemu Comarch ERP Optima. To doskonała okazja nie tylko do zdobycia wiedzy o nowościach w oprogramowaniu, lecz także do wymiany doświadczeń i omówienia wyzwań, przed którymi stoją małe i średnie przedsiębiorstwa. Nie inaczej będzie w tym roku. Konferencja, która ponownie odbędzie się w formule online, obfituje w prelekcje i prezentacje poświęcone najważniejszym wyzwaniom i szansom, które czekają na przedsiębiorców w nadchodzącym roku.

Comarch ERP Optima już na dobre zadomowił się w wielu biurach rachunkowych czy firmach z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to najpopularniejszy w Polsce system do obsługi najważniejszych procesów w organizacji dla tego segmentu biznesu.

Agenda tegorocznej konferencji (zaplanowanej na 28 listopada) obejmuje m.in. omówienie strategii rozwoju systemu Comarch ERP Optima (wraz z odświeżonym interfejsem webowym) oraz rozmowę o nowych funkcjonalnościach i integracjach. Będzie to doskonały moment, by zapoznać się z ważnymi aktualizacjami, które usprawnią codzienną pracę w organizacji.

Poruszony zostanie temat sztucznej inteligencji oraz ważne kwestie dla firm, takie jak obowiązek włączenia do Krajowego Systemu e-Faktur, cyberbezpieczeństwo i raportowanie ESG. Eksperci Comarch omówią też plan rozwoju produktów e-commerce, integracje z firmami kurierskimi czy nowości z obszaru modułów: księgowych i kadrowo-płacowych. Przewidziane są również wystąpienia klientów, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach korzystania z systemu.

Na konferencję zapraszamy nie tylko aktualnych użytkowników Comarch ERP Optima, ale też organizacje, które są zainteresowane włączeniem tego oprogramowania do swojej działalności. Nasze wydarzenie to idealne miejsce do poszerzenia wiedzy przez księgowych, biura rachunkowe czy firmy usługowe. Nie chcemy opowiadać wyłącznie o systemie, ale też o bieżących wyzwaniach, takich jak KSeF, wdrażanie sztucznej inteligencji, zmiany w prawie podatkowym czy obowiązek raportowania ESG – mówi Paweł Dobrzyniecki, Dyrektor Sprzedaży MSP w sektorze Comarch Enterprise Solutions.

Udział w konferencji online jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest na stronie: comarch.pl/konferencja-msp2024

Patronami medialnymi konferencji są: erp24.pl, erp-view.pl, Magazyn IT, Bezprawnik, Security Magazine, Infor/Dziennik Gazeta Prawna.

Źródło: Comarch

Polska gospodarka "nie może sobie pozwolić na krok w tył"

Polska gospodarka "nie może sobie pozwolić na krok w tył"

Bez zwiększenia świadomości społecznej trudno będzie upowszechnić ekoinnowacje i wprowadzić zrównoważoną gospodarkę - stwierdził główny ekonomista Banku Millennium Grzegorz Maliszewski podczas panelu "Perspektywy ekoinnowacyjności w Polsce - szanse i wyzwania". Wiceprezeska Związku Banków Polskich Agnieszka Wachnicka przekonywała, że trzeba zachęcać polskie firmy do inwestowania w ekoinnowacje, bo inaczej "stracimy konkurencyjność w Europie".

W czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie Grzegorz Maliszewski zaprezentował najnowszą odsłonę raportu Eko-indeks Millennium - Potencjał ekoinnowacyjności regionów, a następnie moderował panel poświęcony perspektywom ekoinnowacyjności.

— O ekoinnowacyjności rozmawia się bardzo dużo w kontekście transformacji energetycznej i postrzega ją jako proces, który wymaga dużych nakładów finansowych. Natomiast żeby zmniejszyć ślad środowiskowy prowadzonej przez nas działalności nie trzeba dużych nakładów. Dlatego obok ekoinnowacyjności powinniśmy mówić także o ekouważności, czyli uwzględniać w naszym działaniu wpływ na środowisko naturalne — podkreślił główny ekonomista Banku Millennium.

Maliszewski przywołał dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika że tylko ok. 8 proc. firm w Polsce wprowadziło innowacje, które przyniosły pozytywny wpływ na środowisko. W związku z tym paneliści zastanawiali się, jak przekonywać przedsiębiorców do ekoinnowacji.

— Małych i średnich przedsiębiorstw nie stać na wydawanie ogromnych budżetów na długofalowe inwestycje, które nie wygenerują zwrotu w krótkim czasie — wyjaśnił dr hab. Mariusz-Jan Radło, prof. SGH z Katedry Globalnych Współzależności Gospodarczych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dodał, że przedsiębiorców należy przekonywać językiem korzyści, czyli pokazywać zalety, ale też mówić o zagrożeniach. Jednocześnie — jak podkreślił — kluczowe jest prezentowanie przykładów MŚP, które dzięki ekoinnowacjom z powodzeniem rozwinęły swoje firmy, skalując działalność i wchodząc na nowe rynki, w tym te związane z gospodarką obiegu zamkniętego, co stanowi ogromną szansę na rozwój w zmieniających się warunkach gospodarczych.

Michał Gołacki z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej przedstawił statystyki Urzędu Patentowego. Wynika z nich, że wśród nowych patentów ok. 15 proc. stanowią tzw. zielone patenty. Podkreślił, że własność patentów w tym obszarze jest w Polsce mocno rozproszona, bo przedsiębiorstwa mają zwykle po jednym lub dwa patenty.

W czasie panelu mówił także o propozycji nowego modelu finansowania innowacji, tzw. IP Backed Finance. — Są firmy, na przykład startupy albo małe i średnie przedsiębiorstwa, których głównym aktywem jest własność intelektualna. Idea jest taka, by stworzyć system, w którym prawa własności intelektualnej zostaną wykorzystane do zabezpieczenia finansowania, na przykład jako zastaw — wyjaśnił.

Wiceprezeska Związku Banków Polskich Agnieszka Wachnicka podkreśliła, że ze względu na "raczkujący rynek kapitałowy", rola banków w obszarze finansowania ekoinnowacji jest "kluczowa". Banki — jak dodała — dostarczają ok. 80 proc. finansowania. — Jeżeli chodzi o sektor bankowy to pełni on podwójną rolę. Z jednej strony sam dostarcza finansowania przedsiębiorcom, z drugiej strony jest też pośrednikiem w dystrybucji środków krajowych i unijnych. Nie zapominajmy, że już dzisiaj mamy takie środki na to, żeby wspierać ekoinnowacyjność — stwierdziła. Wyjaśniła, że przedsiębiorcy mogą korzystać m.in. z dotacji, programów gwarancyjnych, zielonego leasingu czy preferencyjnych instrumentów finansowych.

Wachnicka powiedziała, że polska gospodarka "nie może sobie pozwolić na krok w tył", czym byłaby stagnacja w zakresie ekoinnowacji. — Musimy zachęcać nasze przedsiębiorstwa do tego, żeby podążały do przodu. W przeciwnym razie stracimy konkurencyjność w Europie, a Europa już ją traci w stosunku do świata. Tutaj nie ma odwrotu — stwierdziła.

Dr hab. Joanna Kulczycka, prof. AGH z Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mówiła w czasie debaty o kapitale ludzkim w kontekście wdrażania ekoinnowacyjnych rozwiązań. — Oferta uczelni jest coraz szersza, jest coraz więcej kierunków studiów. Niemniej, cały czas utrzymuje się trend, zgodnie z którym informatyka i zarządzanie to kierunki dominujące, natomiast trudne i techniczne studia typu górnictwo czy inżynieria materiałowa nie są wybierane przed studentów tak często — powiedziała.

Przyznała, że uczelnie mierzą się także ze zmniejszającą się liczbą studentów. I dodała: — Natomiast tą dobrą, ciekawą stroną jest znacznie większe umiędzynarodowienie nauczania. Mamy więcej studentów zagranicznych, doktorantów zagranicznych.

Raport Eko-indeks Millennium - Potencjał ekoinnowacyjności to autorski projekt Banku Millennium, który oparty jest na danych Głównego Urzędu Statystycznego, Urzędu Patentowego RP oraz Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE). Opiera się na analizie 21 zmiennych z 5 obszarów (subindeksów): nakłady na eko-innowacje, efekty eko-innowacji, aktywność społeczno-ekonomiczna w obszarze eko-innowacji, efektywność wykorzystania zasobów i gospodarka o obiegu zamkniętym. Ostatni z subindeksów pojawił się w opracowaniu po raz pierwszy. To autorski projekt Banku Millennium, który powstaje we współpracy z partnerami merytorycznymi: AGH, SGH i Urzędem Patentowym RP.

Więcej informacji o Eko-indeksie Millennium na stronie internetowej raportu i w komunikacie prasowym.

Źródło: Bank Millennium

Santander Bank Polska zaprasza na cykl podcastów „Z nową energią o finansach”.

Santander Bank Polska zaprasza na cykl podcastów „Z nową energią o finansach”.

W podcastowej serii „Z nową energią o finansach”, przedstawiciele świata biznesu i nauki wraz z ekspertami Santander Bank Polska będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem dotyczącą tego, jak finansować i zarządzać zrównoważoną transformacją w kluczowych branżach odpowiedzialnych za emisyjność w Polsce.

W trakcie 8 odcinków serii eksperci będą rozmawiać również o tym jak zdekarbonizować biznes i zarobić na jego zrównoważonej transformacji. Goście zaproszeni do podcastu podejmą tematy dotyczące m.in. neutralności emisyjnej Polski do 2050 roku, cen energii, termomodernizacji budynków, elektromobilności, greentechu, liczenia śladu węglowego czy przyszłości ubezpieczeń w świetle zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

 „Zachodząca transformacja w kierunku zrównoważonego rozwoju, poza wymiarem istniejących zobowiązań prawnych na poziomie kraju, to dla naszych klientów przede wszystkim ogromna szansa na postęp technologii, niższe koszty oraz dostęp do nowych rynków i źródeł finansowania. Poprzez te podcasty chcemy wskazać przedsiębiorcom na jakim jej etapie znajdują się kluczowe branże, a także jakiego wsparcia i narzędzi mogą oczekiwać - mówi Bartosz Ziółek, Head of Digital Solutions w Santander Bank Polska w Santander Bank Polska.

Podcasty są częścią działań edukacyjnych związanych z realizacją strategii biznesowej Santander Bank Polska na lata 2024-2026. Jednym z jej trzech filarów jest agenda ESG, która obejmuje aktywności i rozwiązania skupiające się między innymi na zrównoważonym rozwoju i wspieraniu gospodarki w przejściu na rozwiązania niskoemisyjne. W praktyce, kwestie środowiska naturalnego i klimatu są przez bank uwzględniane m.in. w procesie tworzenia produktów i usług oraz przy analizie kredytowej klientów biznesowych. Oprócz zrównoważonych produktów, bank oferuje także kompleksowe doradztwo, aby pomóc klientom w przejściu na niskoemisyjny model biznesu.

Od 2022 roku w oparciu o Taksonomię UE i inne międzynarodowe standardy stosujemy w banku autorski system oceny i klasyfikacji zrównoważonego finansowania. określa on, które produkty finansowe mogą wesprzeć projekty społeczne oraz te, których celem jest zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne. Nasi klienci mogą także skorzystać z konkretnych produktów, m.in. kredytów na odnawialne źródła energii czy zielonych obligacji. W efekcie, w zeszłym roku udzieliliśmy zrównoważonego finansowania na kwotę 7 671 mln zł, co oznacza wzrost o 145% rok do roku. Wspieranie klientów w zrównoważonej transformacji jest jednym z priorytetów naszego banku bo to jedno z kluczowych narzędzi budowania ich przewag konkurencyjnych i rozwoju biznesu. – dodaje Tycjan Bielecki, Dyrektor Zarządzający obszarem ESG i Ekosystemów Rozwiązań dla Domu w Santander Bank Polska

Seria „Z nową energią o finansach” realizowana jest wspólnie z RASP. Składa się z 8 podcastowych rozmów prowadzonych przez Magdalenę Krukowską, dziennikarkę Forbes Polska. Odcinki będą publikowane co tydzień, na największych platformach streamingowych, w tym m.in. Spotify, Apple Podcast, Onet Audio oraz w serwisach BusinessInsider Polska i Forbes Polska. Pierwszy odcinek dostępny jest już dziś pod linkiem: https://businessinsider.com.pl/z-nowa-energia-o-finansach

Źródło: Santander

Kongres Modelowania Ryzyka z ING

Kongres Modelowania Ryzyka z ING

ING Bank Śląski, ING Hubs Poland, oraz Advanced Trainings zapraszają ekspertów instytucji finansowych oraz firm konsultingowych na Kongres Modelowania Ryzyka. Kongres odbędzie się 10-11 października w Warszawie, w Browarach Warszawskich.

Kongres Modelowania Ryzyka skupia ekspertów instytucji finansowych oraz firm konsultingowych w celu wspólnej dyskusji o szansach i wyzwaniach w procesie modelowania ryzyka, jakie wynikają z dostępności lub braku dostępności danych, nowych technologii, nowych standardów, metod i technik modelowania, dynamicznie zmieniającego się otoczenia makro oraz wymogów regulacyjnych.

Główne tematy, jakie zostaną poruszone na kongresie to:

  • Krajobraz regulacyjny i relacje z regulatorem;
  • Testy warunków skrajnych;
  • Regulacje dotyczące sztucznej inteligencji;
  • Bazylea IV;
  • Ryzyko ESG;
  • Modelowe zarządzanie ryzykiem;
  • Nowoczesne wyzwania związane z danymi;
  • AI/ML w modelowaniu ryzyka kredytowego.

Podczas Kongresu w panelach i prezentacjach wezmą udział m.in. eksperci z Grupy ING w tym z ING Hubs Poland i ING Banku Śląskiego.

Udział w Kongresie jest płatny, a zapisać można się tutaj: 

https://advancedtrainings.pl/risk-modelling-congress-3rd-edition-10-11-10-2024/

Źródło: ING Bank Śląski

PZF zaprasza na XV Międzynarodowy Kongres Faktoringu

PZF zaprasza na XV Międzynarodowy Kongres Faktoringu

Polski Związek Faktorów zaprasza do udziału w XV Międzynarodowym Kongresie Faktoringu. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie poświęcona analizie sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w Polsce, Europie i na świecie oraz omówieniu perspektyw rozwoju biznesu w Nowej Erze. Eksperci podsumują także kluczowe wyzwania rynkowe, szanse i trendy w finansowaniu należności. Wydarzenie będzie pełne pasjonujących wystąpień, ciekawych dyskusji i ważnych pytań. Spotkanie odbędzie się w tradycyjnej formule konferencyjnej.

 

 

– Międzynarodowy Kongres Faktoringu to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie konferencyjne w branży finansowania handlu. Od lat podczas naszych spotkań dzielimy się doświadczeniami, wymieniamy opiniami na temat przyszłości i analizujemy szanse na dalszy rozwój faktoringu w Polsce i na świecie. W ciagu 14 edycji pozyskaliśmy liczne grono wiernych słuchaczy i sympatyków. W obradach zawsze biorą udział uznani eksperci w dziedzinie gospodarki, zarządzania i finansów. Odpowiadają na pytania związane z aktualną sytuacją przedsiębiorstw i prezentują rozwiązania, które zwiększają na ich płynność finansową. W tym roku nasze branżowe spotkanie odbywa się już po raz piętnasty. Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznej edycji Kongresu Faktoringu – mówi Konrad Klimek, przewodniczący komitetu wykonawczego PZF.

 

Kongres odbędzie się 17 września 2023 r. (wtorek) w warszawskim hotelu Crowne Plaza – The Hub, przy Rondzie Daszyńskiego 2. Początek obrad o godz. 9:30.

 

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą: Alicja Defratyka, ceniona ekonomistka, zwolenniczką edukacji ekonomicznej, Jowita Michalska, polska ambasadorka Singularity Group, innowacyjnej organizacji z Doliny Krzemowej oraz Tomek Michniewiczpodróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw.

 

Na Kongres zapraszają

Złoty Partner Kongresu: Grupa BIK
Główny Partner Kongresu: Comarch
Partner Kongresu: eSourcing
Partnerzy PZF: Asseco Business Solutions, Bank Ochrony Środowiska, KIR, Lenvi
Partnerzy Medialni: Miesięcznik Finansowy BANK, Portal BANK.pl, Finansovo.pl, Serwis Faktoringowy

Partnerzy

 
Złoty Partner Kongresu
 
 
Główny Partner Kongresu
 
 
Partner Kongresu
 
 
Partnerzy PZF
Partnerzy medialni
 
 

Finansovo.pl

Finansovo.pl - Nowocześnie o finansach.

Najnowsze informacje z zakresu finansów osobistych, finansów firmowych, dostępnych promocji, aktualnych dotacji, możliwości lokowania środków, podatków, ubezpieczeń, publikowanych raportów.

Napisz do nas: finansovo@finansovo.pl

Reklama

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.