Polecamy

Pekao - Elektryczne AUDI Q4 e-tron do wygrania w loterii „Bądź EKO z Pekao”

12 października 2021 r., godzina 12:00 to data, którą miłośnicy płatności dokonywanych kartami Mastercard Banku Pekao S.A. z pewnością zapisali w swoich kalendarzach. To właśnie wtedy ruszyła kolejna wielka loteria Pekao. W tym roku nagrodą główną jest elektryczne AUDI Q4 e-tron o wartości ponad 220 tys. zł. oraz 36 rowerów elektrycznych. Bank przekonuje, że dbałość o środowisko naturalne jest ważna, a można ją rozpocząć np. płacąc kartami Pekao, aby zmienić samochód na elektryczny.

Bank przekonuje, że dbałość o środowisko naturalne warto zacząć od małych kroków, a jednym z nich może być korzystanie z samochodu bądź roweru elektrycznego. Dlatego bank zaprasza do udziału w loterii „Bądź EKO z Pekao”, w której do wygrania jest nowoczesne elektryczne AUDI Q4 e-tron oraz 36 rowerów elektrycznych.

W loterii mogą wziąć udział zarówno nowi jak i obecni klienci indywidualni Pekao, jak również ci, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy, że posiadają lub otworzą kartę debetową do konta lub kartę kredytową Mastercard w Pekao i zgłoszą swój udział w loterii. Zapisanie się do niej jest bardzo proste, gdyż odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay i nie wymaga od klienta podawania żadnych danych osobowych. Warto więc zgłosić się jak najszybciej i płacić kartą. Każda płatność kartą to losy w loterii –  za płatność kartą debetową klient otrzyma 1 los, a kartą kredytową aż 5 losów!

Uczestnicy mogą zwiększyć szansę na wygraną, jeśli swoją kartę zarejestrują w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile. Decydując się na to otrzymają 100 losów ekstra w losowaniu samochodu. Tyle samo losów otrzymają za wzięcie Pożyczki Ekspresowej, np. na konsolidację zobowiązań w innych bankach. Pekao proponuje ją aktualnie na wyjątkowych warunkach. 0% prowizji od kredytów i pożyczek spłacanych w innych bankach, jeśli klient przeniesie ją do Pekao w kwocie pow. 10 tys. zł i 0% prowizji od dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty. Jest to obecnie jedna z najtańszych ofert na rynku.

Bank zachęca do otwarcia Konta Przekorzystnego za 0 zł. Klient nie zapłaci zarówno za jego prowadzenie, jak również – przez cały okres kredytowania –  za obsługę karty debetowej Mastercard oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Konto można otworzyć online na selfie ściągając aplikację PeoPay.

Ponadto osoby, które do końca roku zdecydują się na kartę kredytową mogą skorzystać z promocji „Karta kredytowa bez opłaty na start”,  w ramach której będą zwolnione przez rok z opłaty za obsługę i wydanie karty. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na wygranie Audi Q4.

Losowanie nagrody głównej w loterii „Bądź EKO z Pekao” – samochodu elektrycznego Audi Q4 Sportback 35 e-tron – odbędzie się 21 stycznia 2022 r.

Losowanie rowerów elektrycznych będzie się odbywać co tydzień, począwszy od 22 października 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące loterii znajdują się na stronie www.loteriapekao.pl oraz na www.pekao.com.pl

Działania na rzecz ochrony środowiska są elementem Strategii ESG, jaką Pekao ogłosiło w czerwcu tego roku. Bank planuje w latach 2021-2024 organizację finansowania dla nowych zrównoważonych projektów na kwotę co najmniej 30 mld zł. Z tego co najmniej 8 mld zł nowego finansowania ma obejmować projekty zielone i społeczne, a co najmniej 22 mld zł ma być przeznaczone na wsparcie emisji obligacji ESG.

RRSO – Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 7,44% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 32 832,00 zł, pożyczka zaciągnięta na 63 miesiące, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 6 692,48 zł (w tym odsetki 6 692,48 zł), całkowita kwota do zapłaty 39 524,48 zł, płatna w 62 ratach miesięcznych po 627,37 zł, 63. rata wyrównująca 627,54 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 32 832,00 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 24.08.2021 r.

Prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej od 10 000 zł do 200 000 zł, przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów udzielonych przez Bank Pekao S.A. Specjalna oferta ważna do 31.12.2021

Źródło: Pekao

 

PKO BP - Iwona Duda powołana na stanowisko Prezesa Zarządu

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Iwonę Dudę na stanowisko Prezesa Zarządu banku, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do czasu uzyskania odpowiedniej zgody, będzie pełniła funkcję Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego kierującej pracami zarządu. Stanowisko obejmie 23 października. Iwona Duda dotychczas pełniła funkcję Prezesa Zarządu Alior Banku. Rada Nadzorcza powołała także Wojciecha Iwanickiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu banku.

Iwona Duda od maja 2020 r. kierowała pracami zarządu Alior Banku, a od 4 marca 2021 r. pełniła funkcję Prezesa Zarządu Alior Banku. Od ponad 20 lat związana jest z rynkiem finansowym. Pełniła też funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. Została odznaczona odznaką honorową „Za zasługi dla bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”.
W latach 2006-2008 była Zastępcą Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej jako Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów tworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, który powstał z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Pełniła także funkcję Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Pracowała także jako doradca w Departamencie Zarządzania Strategicznego Narodowego Banku Polskiego.
Od 1998 do 2005 r. jako dyrektor departamentu tworzyła i nadzorowała rozwiązania w zakresie III filaru systemu emerytalnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, a następnie w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych nadzorowała rynek pośredników ubezpieczeniowych. Wcześniej zajmowała się zagadnieniami długu publicznego w Ministerstwie Finansów oraz była związana z Urzędem Komitetu Integracji Europejskiej.
Pełniła także liczne funkcje w instytucjach rynku finansowego, m.in. jako zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego, członek Rady Nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, zastępca członka Rady ds. Systemu Płatniczego przy Narodowym Banku Polskim oraz członek Rady Nadzorczej PTE PZU SA.
Z wykształcenia jest ekonomistką. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Ukończyła również Studium dla Doradcy Inwestycyjnego – Analityka Papierów Wartościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Autorka publikacji eksperckich poświęconych rynkowi finansowemu oraz systemowi emerytalnemu. Odbyła szereg zawodowych staży zagranicznych w USA oraz w organach administracji centralnej i rządowej w Niemczech.

Wojciech Iwanicki powołany na Wiceprezesa Zarządu PKO Banku Polskiego

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała także na stanowisko Wiceprezesa Zarządu banku, Wojciecha Iwanickiego. Jest on absolwentem Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania administracją, logistyką, infrastrukturą, zasobami ludzkimi oraz informatyką.
Od 2017 r. związany był z Grupą PZU. Gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji w PZU SA, PZU Życie SA, PZU Centrum Operacji SA, TUW PZUW. Za obszar administracyjno-finansowy odpowiadał również jako Dyrektor w Urzędzie Zamówień Publicznych. W latach 2014-2016 był Dyrektorem Biura Prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Od 2006 r. do 2010 r. był zastępcą Dyrektora w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a od października 2019 r. Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Sigma BIS S.A.
 
Źródło: PKO BP
 

Toyota Financial Services - specjalna oferta kredytowa dla niepełnosprawnych

Toyota Financial Services (TFS) oferuje promocyjną ofertą kredytu na zakup modeli ze specjalną zabudową Mobility lub Carospeed, która dedykowana jest dla osób z niepełną sprawnością ruchową. Klienci indywidualni mogą liczyć na obniżoną prowizję za udzielenie finansowania oraz pomniejszone oprocentowanie kredytu. Dzięki temu mogą zaoszczędzić ponad 10 tysięcy złotych w przypadku kilkuletniej umowy. Jednocześnie, TFS kontynuuje wsparcie akcji #jedziemyzpomocą, w ramach której przekazał właśnie kolejne auto dla szpitala.

Toyota Financial Services (TFS) oferuje promocyjną ofertą kredytu na zakup modeli ze specjalną zabudową Mobility lub Carospeed, która dedykowana jest dla osób z niepełną sprawnością ruchową. Klienci indywidualni mogą liczyć na obniżoną prowizję za udzielenie finansowania oraz pomniejszone oprocentowanie kredytu. Dzięki temu mogą zaoszczędzić ponad 10 tysięcy złotych w przypadku kilkuletniej umowy. Jednocześnie, TFS kontynuuje wsparcie akcji #jedziemyzpomocą, w ramach której przekazał właśnie kolejne auto dla szpitala.

Nowa oferta finansowania zakupu modeli Proace Verso oraz Proace Verso City ze specjalistyczną zabudową Mobility, opiera się promocyjnych warunkach Standard Kredytu. Toyota Financial Services obniżył oprocentowanie o 3 p.p. (do 3,99%) dla umów od 36 do 96 miesięcy oraz zmniejszył wysokość prowizji do maksymalnie 2p.p. Przykładowo, takie warunki pozwalają klientom na oszczędności ok. 11 000 zł w przypadku 5-letniej umowy kredytowej - czyli ok. 190 zł oszczędności miesięcznie w porównaniu ze standardową wersją kredytu.

Toyota Mobility

Toyota Proace z zabudową Mobility dedykowana jest klientom z niepełną sprawnością ruchową. Model ten może zostać wyposażony w specjalne platformy, najazdy teleskopowe z bieżnią antypoślizgową i windy elektryczne. Wszystkie te udogodnienia umożliwiają łatwe wprowadzenie do samochodu osoby na wózku inwalidzkim. O bezpieczeństwo podróżnego podczas jazdy zadba kompleksowy, atestowany zestaw, który składa się z listew cargo na podłodze, pasów mocujących wózek oraz 3-punktowych pasów bezpieczeństwa dla pasażera. System PROACE Mobility można dostosować do własnych potrzeb, dodając do niego również elementy opcjonalne.

Klienci decydujący się na zakup modeli Proace w wersji Mobility, mogą także ubiegać się o dofinansowanie PFRON do zakupu oprzyrządowania samochodu dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Wówczas mogą liczyć na jeszcze większe oszczędności z tytułu zakupu nowego auta.

- Stosowane rozwiązania w samochodach Proace City Verso czy Proace Verso, mają zapewnić klientom bezpieczeństwo i mobilność przy możliwie jak najniższych kosztach finansowania. Takie właśnie główne założenie przyświecało nam podczas tworzenia specjalnej oferty kredytowej – mówi Bartosz Suchecki, Kierownik Wydziału Produktu i Innowacji w Toyota Bank Polska S.A.

Kolejnym rozwiązaniem wspierającym osoby z niepełną sprawnością ruchową jest doposażenie Carospeed, które jest bezpłatnie montowane do wybranych samochodów marki Toyota na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności. Carospeed to system, który umożliwia prowadzenie samochodu osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Urządzenie działa na zasadzie gaz-hamulec i montowane jest pomiędzy kierownicą, a lewarkiem automatycznej skrzyni biegów. Pojazdy z doposażeniem Carospeed są również dostępne w promocyjnej ofercie finansowania TFS.

Carospeed


Szczegóły dotyczące oferty promocyjnej Standard Kredytu na zakup modeli z zabudową Mobility lub doposażeniem Carospeed: https://www.toyotabank.pl/odkryj-pelnie-mobilnosci

#jedziemyzpomocą – przekazanie kolejnej Toyoty szpitalowi

Toyota Financial Services aktywnie kontynuuje także udział w akcji #jedziemyzpomocą, która została zapoczątkowana w pierwszych miesiącach pandemii przez Toyota Motor Poland. W ramach akcji TFS przekazuje auta bez jakichkolwiek kosztów wynajmu szpitalom, które w dalszym ciągu stawiają czoła epidemii koronawirusa. Na początku października wydano kolejne auto – Toyota Corolla Hybrid - które trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i będzie miało za zdanie zapewnienie mobilności personelowi medycznemu tej placówki.

- Przez 1,5 roku nasze samochody wydane placówkom medycznym pokonały blisko 200 000 km, przewożąc próbki do badań oraz transportując personel medyczny. Co bardzo ważne, nie było momentu w którym przekazane Toyoty zawiodłyby Medyków. Wybór wersji samochodu czyli hybrydy, nie jest tutaj przypadkowy - zależy nam na tym, aby oprócz spełnienia wymagań niezawodności i mobilności, samochód był również maksymalnie ekologiczny i ekonomiczny – mówi Adam Rodak, Kierownik Strefowy w Wydziale Rozwoju Sieci Dilerskiej Toyota Bank Polska S.A.

Źródło: Toyota Financial Services

 

Millenium - Innowacyjny pakiet dla firm

 

Bank Millennium przygotował dla klientów segmentu Biznes pakiet Smart Terminal Plus, w ramach którego otrzymują nowoczesny, multifunkcyjny terminal płatniczy z mobilną aplikacją sprzedażową i bezprzewodową drukarką fiskalną online. Zestaw jest alternatywą dla kasy fiskalnej, pozwala w prosty sposób rejestrować transakcje i jest intuicyjnym systemem do zarządzania produktami i sprzedażą.

 

Przedsiębiorca, który skorzysta z pakietu, otrzymuje nowoczesne stanowisko sprzedaży, z innowacyjnym terminalem NexGo N3, nowoczesną aplikacją sprzedażową Novitus Bill i kompaktową drukarką fiskalną DEON Online, dostarczaną podczas instalacji terminala. Smart Terminal Plus umożliwia zarządzanie asortymentem, bazą towarową, szybką sprzedaż, dodawanie i konfigurowanie nowych towarów, ustalanie cen, rabatów, generowanie raportów, a dzięki dostępnej analizie sprzedaży, paragonów oraz danych fiskalnych, również sprawny przegląd i optymalizację kosztów.

- Pakiet ułatwia prowadzenie i rozwijanie biznesu. Tworząc go koncentrowaliśmy się na potrzebach i doświadczeniach przedsiębiorców w zakresie cyfryzacji. W tym sensie Smart Terminal Plus, to unikalne w skali rynku rozwiązanie, które sprawia, że prowadzenie biznesu jest prostsze, bardziej mobilne – mówi Anna Wydrzyńska-Czosnyka, kierująca wydziałem klienta biznes w Banku Millennium.

Smart Terminal Plus oparty jest o nowoczesną technologię, będącą alternatywą dla zwykłej kasy fiskalnej. Zapewnia szybkie i proste połączenie GSM z Centralnym Repozytorium Kas.

- Od lat łączymy innowacyjność z projektowaniem usług, które wychodzą poza obszar stricte bankowy. Nowy pakiet dla firm nie tylko ułatwia codzienne prowadzenie działalności, ale jest dla naszych klientów narzędziem do budowania nowoczesnego i konkurencyjnego biznesu. Obok naszych dotychczasowych projektów w kanałach cyfrowych, takich jak procesy kredytowe czy otwieranie kont bieżących i walutowych, to kolejny krok do stworzenia kompleksowej oferty dla klientów prowadzących swoją działalność - mówi Hanna Tobiańska z departamentu bankowości elektronicznej w Banku Millennium.

Bank Millennium proponuje Pakiet Smart Terminal Plus w ramach oferty specjalnej. Koszt terminala płatniczego to jedynie 39 zł netto miesięcznie (może być objęty dofinasowaniem z programu Polska Bezgotówkowa), aplikacji Novitus Bil 24,90 zł netto miesięcznie. Koszt drukarki DEON Online dla klientów Banku Millennium jest jednorazowo niższy o 400 zł. Nowi klienci zyskują też bezpłatne prowadzenie Konta Mój Biznes i kont walutowych przez 2 lata. Dodatkowo przedsiębiorcy, po spełnieniu określonych warunków mogą otrzymać nawet 1500 zł premii.

Klient, które chce skorzystać z Pakietu Smart Terminal Plus podpisuje umowę trójstronną na najem terminala NexGo N3 wraz z aplikacją Novitus Bill i instalacją z pomocą serwisanta. Po podpisaniu umowy otrzymuje rabat na nabycie drukarki fiskalnej. Sprzedaż drukarki fiskalnej nastąpi podczas instalacji terminala płatniczego - wykwalifikowany serwisant z uprawnieniami do fiskalizacji skonfiguruje ze sobą urządzenia oraz przeszkoli klienta z obsługi urządzeń.

Pakiet Smart Terminal Plus skierowany jest do firm prowadzących działalność handlowo-usługową i spełnia wymogi projektu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która wskazuje na obowiązek integracji terminala płatniczego z kasą rejestrującą.

Więcej szczegółów dostępne jest na stronie www.bankmillennium.pl

Źródło: Millenium Bank

 

Pekao - Nowe wysokooprocentowane lokaty z inwestycją

Stopy procentowe w Polsce – zgodnie z przewidywaniami – wzrosły. Bank Pekao, w odpowiedzi na te przewidywania, już we wrześniu udostępnił nową ofertę atrakcyjnych lokat, która jest dostępna wraz zakupem funduszy inwestycyjnych Pekao TFI. Bank proponuje osobom poszukującym sposobu na ulokowanie wolnych środków ofertę pod nazwą „Lokaty do 1,5% z Inwestycją”. Jego klienci mogą wybierać spośród trzech nowych 6-miesięcznych lokat o oprocentowaniu w skali roku 0,5% lub 1% lub nawet 1,5% w zależności od podziału środków pomiędzy lokatę a inwestycję. Produkt można nabyć za pośrednictwem bankowości internetowej Pekao24.

Rekordowo niskie stopy procentowe sprawiły, że choć Polacy w dalszym ciągu najchętniej umieszczali posiadane środki na lokatach (32,1 proc.), to ich drugim wyborem stały się fundusze inwestycyjne (28,7 proc.), wyprzedzając złoto (22,6 proc.) i nieruchomości (22,3 proc.).[1] Dobrze ilustruje to fakt, że sierpień 2021 r. był 16 miesiącem z rzędu, gdy fundusze inwestycyjne zanotowały przewagę wpłat nad wypłatami, a ich aktywa osiągnęły wartość 312,4 mld zł[2].

Podążając za tym trendem, Pekao proponuje „Lokaty do 1,5% z Inwestycją” dostępne za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Pekao24.

Wzrost stóp procentowych to szansa dla osób poszukujących atrakcyjnych możliwości dla ulokowania swoich środków. W związku z tym Bank Pekao S.A. udostępnił nową ofertę atrakcyjnych lokat w połączeniu z funduszami inwestycyjnymi. Czas Covidu spowodował też że więcej klientów bankuje zdalnie, stąd oferta jest dostępna przez naszą bankowość internetową Pekao24 – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Pekao S.A.

W ramach tej oferty klienci banku otrzymają lokatę z promocyjnym oprocentowaniem i do wyboru jeden z pięciu funduszy z szerokiej oferty Pekao TFI dopasowanej do różnych poziomów akceptowanego ryzyka inwestycyjnego i charakteryzujących się szeroką dywersyfikacją portfela. Na zakup funduszu klienci mogą przeznaczyć, w zależności od wybranej opcji lokaty, 30%, 50% lub 70% środków. Pozostałe środki trafią zaś na 6-miesięczną lokatę z oprocentowaniem odpowiednio 0,5%, 1% albo 1,5% w skali roku. Minimalna kwota wpłacona łącznie na lokatę i fundusz inwestycyjny to 5 tys. zł.

Fundusze inwestycyjne o nazwie Strategie Globalne to gotowe rozwiązania inwestycyjne lokujące środki w zagraniczne fundusze inwestycyjne oferowane przez globalne firmy posiadające wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu aktywami na całym świecie (tzw. fundusze funduszy). Subfundusze te różnią się przede wszystkim potencjałem zysków, poziomem ryzyka oraz horyzontem inwestycyjnym. Dwa pozostałe fundusze (Pekao Bazowe) charakteryzują się niższym ryzykiem inwestycyjnym, ponieważ inwestują głównie w dłużne instrumenty finansowe, takie jak obligacje skarbowe, obligacje przedsiębiorstw, instrumenty rynku pieniężnego oraz depozyty bankowe. Zakup funduszy w ramach tej oferty jest zwolniony z opłat za nabycie.

[1] Dane za Tavex sp. z o.o.

[2] Dane za Analizy.pl

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 233 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,8 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Źródło: Pekao