Terminale płatnicze SumUp

SumUp

SumUp jest europejskim dostawcą mobilnych terminali mPOS świadczącą usługi od sierpnia 2012 roku.
Działalność Firmy koncentruje się na małych przedsiębiorstwach dopasowując się do ich wymagań - umożliwia przedsiębiorcom przyjmowanie płatności zarówno w firmie jak i poza nią (wykorzystując smartfon).

Ofertę SumUp wyróżnia prostota - decydując się na współpracę klient ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem wybranego terminala: SumUp 3G lub SumUp Air.
Klient nie ponosi regularnej opłaty abonamentowej, jedyną opłatą jest stała i niezmienna stawka prowizyjna wynosząca 1,49% kwoty transakcji.

Usługi SumUp skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców prowadzących róznego rodzaju punkty stacjonarne - sklepy, lokale gastronomiczne, punkty sprzedaży. Ponadto wykorzystując terminal SumUp Air możliwe jest przyjmowanie płatności niestacjonarnie - często wymagane w przypadku firm dostarczających jedzenie do domu a także oferujących sprzedaż na różnego rodzaju stoiskach, targach, wystawach.

Wypłata środków następuje na rachunek wskazany przez klienta w wybranym przez klienta banku. Termin księgowania wynosi zazwyczaj 3-5 dni w zależności od rozliczeń banku. Ponadto, w dowolnej chwili klient ma możliwość zmiany trybu wypłat (księgowań) z dziennych na tygodniowe lub miesięczne. W przypadku wypłat tygodniowych - wypłata następuje 2 dnia roboczego każdego tygodnia. W przypadku wypłat miesięcznych - 3 dnia roboczego każdego miesiąca. Na rachunek wpływa kwota transakcji pomniejszona o stałą i niezmienną prowizję 1,49% kwoty transakcji. Możliwe jest dokonywanie transakcji dowolną debetową lub kredytową kartę, która posiada logo Visa, V PAY, Mastercard, Maestro lub American Express - zarówno kartami polskimi jak i zagranicznymi.

Zgodnie z regulacjami instytucji finansowych (nadzoru finansowego, operatów płatniczych, instytucji rozliczeniowych)  SumUp nie może podjąć współpracy z dowolnym przedsiębiorstwem. Lista branż wykluczonych znajduje się pod adresem https://help.sumup.com/hc/pl/articles/115008338707-Firmy-kt%C3%B3re-nie-mog%C4%85-korzysta%C4%87-z-naszych-us%C5%82ug

Terminal płatniczy SumUp 3G

SumUp 3G jest rodzajem terminala płatniczego. Z terminalem zintegrowana jest karta SIM która automatycznie łączy się z siecią 3G umożliwiając dokonanie płatności. Terminal SumUp 3G nie wymaga wykorzystania smartfona i sieci 3G. Akceptowane rodzaje płatności to płatności wykorzystujące karty z chipem, karty zbliżeniowe, Apple Pay a także Google Pay.
Cena terminala SumUp 3G to 399 PLN, termin dostarczenia do klienta wynosi 3-5 dni przy czym użytkownikowi przysługuje 30 dniowe prawo do zwrotu a także roczna gwarancja na użytkowany sprzęt.

Terminal płatniczy SumUp Air

SumUp Air jest rodzajem mobilnego centrum płatności. Do obsługi płatności wymagane jest posiadanie terminala SumUp Air a także smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją SumUp wykorzystującą systemy Android i iOS. Akceptowane rodzaje płatności to płatności wykorzystujące karty z chipem, karty zbliżeniowe, Visa, vPay, MasterCard i Maestro. Ponadto terminal ten wykorzystuje technologię NFC (poprzez wbudowaną antenę) służącą do płatności zbliżeniowych a także Apple Pay a także Google Pay.
Cena terminala SumUp Air to 299 PLN, termin dostarczenia do klienta wynosi 3-4 dni przy czym użytkownikowi przysługuje 30 dniowe prawo do zwrotu a także roczna gwarancja na użytkowany sprzęt.

Porównanie terminali SumUp

 Nazwa  SumUp 3G  SumUp Air
 Rodzaj terminala  Terminal płatniczy  Terminal zbliżeniowy
 Zasada działania (obsługi płatności)  Terminal + karta SIM  Terminal + smartfon
 Cena terminala  399 PLN  299 PLN
 Koszt abonamentu  0 PLN / m-c  0 PLN / m-c
 Opłata za transakcję  1,49%  1,49%
 Akceptowane rodzaje płatności karty z chipem, karty zbliżeniowe, Apple Pay, Google Pay.  karty z chipem, karty zbliżeniowe, Apple Pay, Google Pay, NFC
 Dostawa darmowa darmowa
 Czas dostawy  3-5 dni  3-4 dni
Prawo do zwrotu tak, 30 dni tak, 30 dni
Gwarancja 1 rok 1 rok

 Zainteresowany? Zarejestruj się tutaj.